کد خبر: 204038 - تاریخ: چهارشنبه، 19 آگوست 2020 - 08:44

دانستنی‌های حقوقی؛

آیا مالک مغازه می‌تواند از مستاجر به دلیل تغییر شغل شکایت کند؟

مطابق با قانون تغییر شغل مستاجر بدون اطلاع مالک قانونی نیست.

به گزارش خوبان، هرگاه مورد اجاره برای شغل معینی اجاره داده شود و مستأجر بدون رضایت مالک شغل خود را تغییر دهد، مالک می‌تواند از مستاجر خود شکایت کند.

همچنین بر اساس قانون موجر می‌تواند دعوی تخلیه با شرایط مقرر که در قانون پیش‌بینی شده است را مطرح کند.

بر اساس ماده ۱۴ قانون روابط موجر و مستأجر مصوب سال ۱۳۵۶ موجر حق درخواست فسخ اجاره و تخلیه ملک را دارد و در بند ۷ آن آمده است که در مورد محل کسب و پیشه و تجارت هرگاه مورد اجاره برای شغل معینی اجاره داده شود و مستأجر بدون رضای موجر شغل خود را تغییر دهد مگر اینکه شغل جدید عرفاً مشابه شغل سابق باشد.

 

انتهای پیام/۲۳۳۲

 

نظرات بینندگان

نظری ثبت نشده است

  ارسال دیدگاه

  توجه نمایید
  • در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • «خوبان خبر» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • خوبان خبر از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
  • تنها خالی نماندن متن دیدگاه الزامی است.
  • telegram khoobankhabar

    telegram khoobankhabar

    adv

    ads