کد خبر: 8928 - تاریخ: شنبه، 6 اکتبر 2012 - 15:32

مواضع تند سعید قاسمی نسبت به احمدی نژاد

این دوره (دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد) خون دل خوردیم. هیچ دوره‌ای به اندازه این دوره به قول دوست و دشمن آقا خودش را به طور تمام و کامل خرج نکرد.

به گزارش خوبان به نقل از فارس: سعید قاسمی کارشناس مسائل فرهنگی و از فرماندهان جنگ تحمیلی که در جمع زائران شهدای بهشت حضرت زهرا (س) سخن می‌گفت با بیان اینکه شهدا دعا داشتند ادعا نداشتند، به بررسی مسائل جاری روز پرداخت و گفت: اکنون شرایط خاصی داریم و البته برخی بحران‌های اجتماعی نیز که متبلور شده کار و سخن گفتن از شرایط را سخت کرده است.

وی افزود: شنیدن صداهای خودی توسط رسانه‌های دشمن سخن گفتن را سخت کرده است و به همین علت سخن گفتن برای الکن زبانی چون من سخت شده است.

قاسمی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری برای برپایی کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها گفت: در این روزها که حضرت آقا به برپایی کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها تاکید دارند، بچه‌های ما در دانشگاه‌ها ممنوع التصویر و ممنوع الحضور می‌شوند و امثال بنده چاره‌ای ندارند جز اینکه به خود شهدا پناه بیاورند.

وی افزود: ما نمی‌خواستیم مراسم شهدا وامدار شهرداری، بنیاد شهید و سازمان منتسب به حضرت امام (ره) باشد، به خاطر همین میکروفن و لوازم این مراسم را از صاحبان اموات گرفتیم.

قاسمی گفت: ما متاسفانه رسانه نداریم وقتی هم حرف می‌زنیم حرف‌هایمان را پاره پاره می‌کنند و آنجا را که به نفع خودشان است، منتشر می‌کنند.

این کارشناس دفاع مقدس با طرح این سؤال که چرا مقام معظم رهبری آرمان‌ها و مبانی انقلاب اسلامی را همچون دروس انقلاب کلمه به کلمه و حرف به حرف بازخوانی می‌کنند، گفت: باید بدانیم این اقدام حضرت آقا چه پیامی دارد. ما باید از آقا درس بگیریم و دروس انقلاب را ذکر بگوییم، تکرار کنیم. مثل نماز. تا بیمار نشویم. متاسفانه بنده و نسل چهارم انقلاب ما از دروس انقلاب کمی دور شده‌اند.

وی افزود: وقوع انقلاب اسلامی همچون زلزله تار و پود جهان را به هم ریخت و تحولات زیادی در داخل و خارج کشور به وجود آورد که متاثر از حرکت مردم ایران بود.

قاسمی با اشاره به دوران دفاع مقدس تصریح کرد: متاسفانه درباره جنگ یک دروغ به مردم گفته‌اند و به شهدا و ایران خیانت کرده‌اند. اگر بتوانم بجنگم، در باقی عمرم تلاش خواهم کرد لفظ دروغ جنگ ایران و عراق را از بین ببرم و حقیقت را به مردم بگویم چرا که جنگ ایران و عراق لفظ غلطی است می‌خواهند عظمت شهدا را پایین بیاورند. برخی خائنانه و برخی نادانسته می‌گویند جنگ ایران و عراق در حالی که آن جنگ، جنگ جهانی سوم بود.

وی با بیان اینکه نبرد 8 ماهه جنگ نرم سهمگین‌تر و سخت‌تر از جنگ 8 ساله بود، خاطرنشان کرد: فتنه 88 کمرشکن بود. مدلی بود که آن را تجربه نکرده بودیم. در تاریخ روایت قاسطین، مارقین و ناکثین را در گوشمان کرده بودند اما فتنه را تجربه نکرده بودیم. فتنه در شرایط رخ داد که عده‌ای به بهانه انتخابات برای ناکام کردن لذت قدرت حضور مردم می‌خواستند آبروی نظام را ببرند. همه شکست خورده‌ها از رضا شاهی‌ها گرفته تا شاه رضایی‌ها، منافقین، ساواکی‌ها، سروشی‌ها، گوگوشی‌ها و افراد منتسب به خودمان از آن سردار بی‌خاصیت گرفته تا آن روحانی بی‌بصیرت در یک صف قرار گرفته‌اند و حزب‌الهی‌ها در صف دیگر.

این کارشناس مسائل دفاع مقدس با بیان اینکه شهید آوینی به درستی گفته بود که اگر خون دل دادن به خمینی سخت بود، اما دوره خامنه‌ای دوره خون دل خوردن است، گفت: می‌خواهم در مورد موضوعات مهمی صحبت کنم اما طوری می‌گویم که دشمن از آن سوء استفاده نکند. چرا که اگر امروز این حرف‌ها را نزنم، ممکن است در آینده بگویند شما که علمدار بودید چرا نگفتید؛ البته خاک بر سر من که علمدار باشم اما اگر متوسلیان‌ها و وزوایی‌ها بودند،‌کار به اینجا نمی‌رسید.

“روی سخن من با ریاست محترم جمهور است که عزیزم حرف ناگفته با شما زیاد داریم. چندین بار خواستم وقت ملاقات بگیرم شما گرفتار بودید اما به علت اتفاقاتی که پیش آمده و احتمالا پیش خواهد آمد،رنجیده خاطرید؛ که هم نمی‌توانیم نگوییم و اگر می‌خواهیم بگوییم نمی‌دانیم چه طور بگوییم که دشمن از آن استفاده نکند”.

قاسمی خطاب به احمدی نژاد ادامه داد: “آشنایان ره عشق گرم خون بخورند، ناکسم گر به شکایت سوی بیگانه روم”.

عزیزم حاج محمود اگر این حرف‌ها را به جنابعالی نگوییم و دیر اقدام کنیم ممکن است کار به جاهایی برسد که مثل گذشته با بچه حزب‌الهی‌ها در خیابان حاضر شویم و بحران را جمع کنیم.

وی افزود: وقتی جاسبی می‌شود عضو اسلامی کردن دانشگاه‌ها چاره‌ای نداریم که بگویم الاسلام و والسلام و علیکم و الفاتحه مع الصلوات.

قاسمی به نوسانات اخیر بازار ارز اشاره کرد و خطاب به احمدی‌ نژاد گفت: داستان دلار پوسیده بدون پشتوانه و کاغذی چیست که هر روز روی اعصاب جامعه راه می‌رود و مسئولین را به جان هم می‌اندازد، این توطئه انگلیسی است که تفرقه می‌اندازد.

وی گفت: برادر عزیزم، مدل جدیدی را شروع کرده‌اید و یا اینکه با شما شروع کرده‌اند اما می‌خواهم بگویم فرصت شما تمام شده است. مواضعی که دارید و برخی از آنها را در سفر اخیرتان به نیویورک مطرح کردید، حرف‌های دو پهلو است و پالس‌ها و چراغ سبز به آن طرف نشان می‌دهد. لذا مواضع شما ما را اذیت می‌کند. به همین خاطر می‌خواهم بگویم مواضع‌تان را برگردانید و حرف‌تان را عوض کنید. این مدلی که شما دارید در گذشته برخی‌ها داشتند و آقا روح الله جلوی آن ایستاد. اگر مردم می‌خواستند نوکر آمریکا باشند و با آمریکا روابط داشته باشند اصلا چرا انقلاب کردند. رای مردم به شما رای به ارزش‌های عدالت محور بود. پس بدانید الان وقت این حرف‌ها نیست.

قاسمی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه در وضعیت بدر هستیم و نه شعب ابی‌طالب، افزود: اگر بنا باشد بر خلاف بیان رهبری که ما در وضعیت بدر هستیم، نه شعب ابیطالب، بخواهید با چنین وضعیتی به رهبری بگویید تحلیلشان راجع به تحریم‌ها اشتباه است و تاثیر بر جامعه بگذارید، باید بگوییم موهای ما در آسیاب سپید نشده و حواس ملت کاملا جمع است.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: مدار و محور حزب‌الله فقط و فقط حول حضرت آقا می‌شود. برخی مواضع انقلابی شما از جمله هولوکاست از عمق وجود جوانان ما بیرون آمده بود. اما شما این روزها مواضع دیگری دارید که البته ممکن است برای آن توجیهاتی هم داشته باشید. مثلا بگویید که می‌خواهید فشارها را کمتر کنید، اما برادر من، راه کم کردن فشارهای دشمن مدل شما نیست. در این مدت باقی مانده از عمر خدمتی شما نمی‌توانید این مدل را پیش ببرید.

وی گفت: هاشمی و خاتمی و حسن روحانی برای اجرایی کردن مدل این روزهای احمدی نژاد بالا و پایین کردند اما مردم از اقدامات آنها جلوگیری کردند.

آقای احمدی نژاد، پدر احمدی روشن را ببین، مصطفی را چه کسانی شهید کردند؟

قاسمی مجددا خطاب به احمدی نژاد گفت: اما عزیزم وقت نیست. اصرار نکنید. اگر احساس می‌کنی که می شود بدان که آن مدل اجرایی نیست، حاج محمود عزیز مک فارلین را بدون هماهنگی به ایران آوردند اما امام اجازه نداد آن مدل اجرا شود.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اظهارات هاشمی که گفته بود برخی بر تلخی جام زهر تاکید دارند، گفت: آقای هاشمی حلاوت جام زهر کجا بود؟ وقتی خاطره حاج عیسی خادم آقا روح الله را می‌شنوی، می‌گوید بعد از قطعنامه وارد اتاق شدم امام مرا در بغل گرفت و یک ساعت گریه کرد و گفت: حاج عیسی، شهدا به مقامی که بخواهند می‌رسند جانبازان اجرشان را می گیرند، اسرا هم به برمی‌گردند اما من چه کار کنم؟

قاسمی گفت: در مجلس هم عده‌ای به حضرت آقا نامه نوشتند و گفتند که جام زهر را بنوش اما صدا از کسی درنیامد جز اینکه حاجی بخشی جلوی مجلس رفت و گفت اگر به آقا جام زهر بدهی، مجلس را به توپ می‌بندم.

وی افزود: در دوران جنگ آن فرمانده برای ادامه جنگ تجهیزاتی خواست که جمهوری اسلامی تا کنون آن را فراهم نکرده است. حال چه طور می‌توانند بگویند مدافع جنگ بوده‌اند.

این کارشناس مسائل دفاع مقدس گفت: یادم نمی‌رود در دوران جنگ همراه با حاج کاظم رستگار و یکی دیگر از رزمنده‌ها که اگر لازم باشد اسمش را می‌گویم پیش آقای هاشمی رفتیم. به ایشان گفتم نمی‌شود بچه‌های بسیجی خط را بگیرند، آقایان نتوانند خط را نگه دارند. باید کسانی که خط را به دست دشمن می‌دهند، را به سینه دیوار بچسبانیم. اما آقای هاشمی گفت مگر امام صدام است که اینگونه برخورد کند.

قاسمی افزود: آقایان استعفا دادند، نظامی‌ها مطالباتی که عملی شدنی نبود را ارائه کردند، سیاسیون هم کار خودشان را کردند تا جنگ پیش نرود و امروز این احمد پاریاب فرمانده گردان شهادت با کپسول 10-11 کیلویی به بهشت زهرا بیاید و رفیقانش را ببیند.

وی خطاب به احمدی‌نژاد گفت: آقای احمدی‌نژاد ما می‌دانیم قبل از عید چه اتفاقاتی قرار بود رخ دهد، به یکی از بچه حزب‌الهی‌ها گفته بودند کانتینر دلار می‌خری، گفته بود کانتینر چیست گفته بود همان‌ها که شهدا را با آن جابجا می‌کردید. می‌خواستند یک مشت دلار چاپ شده بدون پشتوانه مفت و ارزان را کف بازار بریزند، این بچه حزب‌الهی‌ به آن دلال گفته بود کانتینر دلار را بگیرم چه کار. گفته بود بگیر حالشو ببر.

قاسمی اظهار داشت: از قبل از عید امثال بنده می‌دانستند قرار است چه فتنه‌ای رخ دهد. وقتی کانتینر کاغذ پاره دلار کثیف را به کف جامعه می‌ریزند معلوم است که می‌خواهند اعلان جنگ کنند. از چند هفته پیش اعلان جنگ کردند و جنگ با ما را کلید زدند. نظام به این بزرگی را با مرغ زیر سؤال بردند. آقای احمدی‌نژاد می‌دانید توجیه آوردند و گفتند که دانه مرغ نمی‌رسد. وزیر بازرگانی شما در ماه رمضان گفت 20 تا 50 تن همواره مرغ توزیع می‌کردیم اما اکنون 200 هزار تن مرغ توزیع کردیم اما مرغ به دست مردم نمی‌رسد.

امیدوارم دشمن نشنود اما ما را مسخره می‌کنند و می‌گویند شما مرغ را نمی‌توانید مدیریت کنید.

وی با اشاره به اجلاس غیر متعهدها که در تهران برگزار شد، تصریح کرد: 120 کشور به ایران آمدند. آقا تندترین حرف‌ها را به شکل مودبانه به آنها زد. در حضور رئیس سازمان ملل آقا همه حرف‌های انقلابی‌ها را زد. به طوری که نتانیاهو عصبانی شده بود و گفته بود چرا هیچ کس جگر نداشت سخنرانی آقای خامنه‌ای را ترک کند.

کارشناس مسائل دفاع مقدس با اشاره به انتخابات آتی ریاست جمهوری گفت: دوباره انتخابات شد و دوباره می‌خواهند کمرمان را بشکنند. 9 ماه درد زایمان خواهیم داشت تا این فرد خلف یا ناخلف بیرون بیاید و متولد شود.

قاسمی به احمدی‌نژاد توصیه کرد با تغییر مواضع و رفتارش در قبال شرایط حساس کشور به توصیه‌های مقام معظم رهبری گوش کند.

وی خطاب به احمدی‌نژاد گفت: عزیزم با آقا کل نیندازید و آمارهای عجیب و غریب ارائه نکنید که مثلا تحریم‌ها جواب می‌دهد و باید مدل را عوض کنیم.

آقای احمدی‌نژاد نمی‌توان آن مدل را اجرا کنی. به خدا قسم مدل تو سوراخ است. سوراخ‌ها را پر کن. ما آن حر‌ف‌هایی که تو می‌گویی تجربه کردیم. ما می‌خواهیم مقاومت کنیم عزیزم. موهای سپید پدر مصطفی احمدی‌روشن را ببین و از او بپرس قطعنامه که امضا کردیم، چه اتفاقی افتاد.

وی خطاب به احمدی‌نژاد افزود: عزیزم وقتی قطعنامه را پذیرفتیم می‌دانی دشمن تا کجا آمد؟ تاجایی که در 8 سال جنگ نیامده بود. تا خرمشهر آمد. تا دهلران، سرپل ذهاب آمد تا اینکه به اسلام آباد و تنگه چهار زبر آمد به خدا قسم کوتاه بیاییم، له‌مان می‌کنند.

قاسمی گفت: محمود جان گفتی استعفا می‌دهم و می‌روم. کجا می‌روی؟ شما که گفته بودی دولت تمام نمی‌شود و ما هستیم. حالا چه شده است. این حرف‌های شما پارادوکس است عزیزم.

این دوره (دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد) خون دل خوردیم. هیچ دوره‌ای به اندازه این دوره به قول دوست و دشمن آقا خودش را به طور تمام و کامل خرج نکرد.

این کارشناس مسائل دفاع مقدس خطاب به احمدی‌نژاد گفت: عزیزم، 6-7 و یا 8ماه فرصت داری. بازی را تمام کن. ورزش را ول کن. این قراردادهای میلیاردی بازیکنان پرسپولیس و تراکتورسازی … خلاف حرف آقا درباره اقتصاد مقاومتی است. آنها همه نیروهایشان را در دولت تو چیده‌اند. وزیر ارشادت می‌گوید نمی‌تواند 7 نفر را عوض کند.

وی افزود: آقای احمدی‌نژاد دیر شده است. بیا تصمیم عادلانه بگیر و فکر کن که داری چه کار می‌کنی؟ در قضیه 11 روز خانه نشینی تو ما خون دل خوردیم اما بدان حزب‌الله فقط و فقط حول محور ولایت می‌چرخد و لاغیر.

قاسمی در ادامه با اشاره به عملکرد اخیر قوه قضائیه گفت: ما از قوه قضائیه فقط اجرای عدالت را می‌خواهیم. چرا که حضرت آقا هم عدالت را می‌خواهد.

وی خطاب به رئیس قوه قضائیه درباره حکم صادر شده برای سعید تاجیک گفت: ما دست شما را می‌بوسیم. توصیه ما این است که عدالت اجرا شود. ما نمی‌گوییم سعید را ببخشید. سعید به آقا نامه نوشت و گفت که غلط کرده‌ام و دل شما را آزردم. ما می‌گوییم نحوه برخورد با سعید مبنای برخورد دستگاه قضایی باشد.

این فرمانده دفاع مقدس با تشکر از قوه قضائیه به خاطر دستگیری فائزه هاشمی گفت: این درست نبود حکم کسی که با آن سابقه کثیف به نظام و رهبر انقلاب اهانت می‌کند و در خط مقدم فتنه‌گران برای براندازی به خیابان می‌آید 6 ماه زندان باشد و حکم کسی که در پرونده خود 8 سال دفاع مقدس با مجروحیت 8 ماه حضور در جبهه مبارزه با فتنه را دارد به خاطر فحاشی به یک شخص حقیقی آن‌ هم به جمل‌سوار یکه‌تاز جریان فتنه 8 ماه زندان و 50 ضربه شلاق و تعلیق از خدمت باشد.

وی افزود: سعید رکب خورد و متاسفانه آن حرف‌ها را زد که اگر من بودم کارهای بدتری از سعید انجام می‌دادم و تبعاتش را هم می‌پذیرفتم؛ اکنون هم از رئیس دستگاه قضا خواهش می‌کنیم که مثل حکم سعید را برای گردانندگان اغتشاشات و ستاد فرماندهی براندازی نظام، محاربین، فحاشان به رهبری و حزب‌الله و عاملین قتل دهها بسیجی و مجروحان فتنه صادر نمایید.

وی درادامه با انتقاد از تبلیغات زودهنگام برخی کاندیدا گفت: برخی کت و شلوار ریاست جمهوری را دوخته‌اند و دوباره آمده‌اند زودتر از موعد مقرر. اما ما باید خون دلش را بخوریم.

قاسمی در پایان این شعر را خطاب به زائران شهدا هدیه کرد.

ما در ره عشق نقض پیمان نکنیم

گرجان طلبد دریغ از جان نکنیم

دنیا اگر از یزید لبریز شود

ما پشت به سالار شهیدان نکنیم

نظرات بینندگان

یک نظر ثبت شده است

  ارسال دیدگاه

  توجه نمایید
  • در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • «خوبان خبر» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • خوبان خبر از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
  • تنها خالی نماندن متن دیدگاه الزامی است.
  • telegram khoobankhabar

    telegram khoobankhabaradvads