کد خبر: 238772 - تاریخ: پنج‌شنبه، 23 می 2024 - 10:21

پائز: ایران باید کنار هم جنگیدن را یاد بگیرد

شکست والیبال ایران مقابل صربستان | واکنش تلخ کاپیتان تیم ملی

تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های والیبال مقابل صربستان شکست خورد. کاپیتان تیم ملی والیبال ایران گفت: می‌توانستیم در ست نخست برابر صربستان خیلی راحت حتی با اختلاف ۱۰ امتیازی برنده مسابقه باشد.

به گزارش خوبان خبر ؛ تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار خود از لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ از ساعت ۳ بامداد پنجشنبه سوم  خرداد به مصاف صربستان که حریف مستقیم خود برای صعود به المپیک است، رفت و سه بر یک (۲۷ بر ۲۵، ۱۷ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۱۸) شکست خورد.

ترکیب ایران: محمدطاهر وادی، محمد ولی‌زاده، مهدی جلوه، امین اسماعیل‌نژاد، میثم صالحی، میلاد عبادی‌پور و آرمان صالحی

سرمربی: مائوریسیو موتا پائز

ترکیب صربستان: مارکو پودراشچانین، میران کویونجیچ، دراژین لوبوریچ، نیکولا یوویچ، اوروش کواچوویچ، الکساندر نیدلکوویچ و میلوراد کاپور

سرمربی: ایگور کولاکوویچ

ست اول: ۲۷ بر ۲۵ صربستان

ایران ست را خوب شروع کرد و با درخشش امین اسماعیل‌نژاد پیش افتاد تا ایگور کولاکوویچ  در ابتدای ست اولین وقت استراحت خود را بگیرد. ایران دو امتیاز پیاپی گرفت و میلاد عبادی‌پور در خط سرویس قرار گرفت. این بازیکن یک امتیاز مستقیم سرویس گرفت و حساب کار ۱۴ بر ۷ به سود ایران شد. ایران برتری ۶ امتیازی خود را حفظ نکرد و صربستان بازی را در امتیاز ۱۹ به تساوی کشاند. ایران ۲۲ بر ۲۳ عقب بود که اسماعیل‌نژاد اسپک خود را به دفاع حریف زد و توپ به بیرون از زمین رفت تا بازی در امتیاز ۲۳ مساوی شود. اوروش کواچوویچ اسپک خود را به دفاع ایران زد و توپ بیرون رفت و صربستان این ست را ۲۷ بر ۲۵ برنده شد.

ست دوم: ۲۵ بر ۱۷ ایران

ایران این ست را هم خوب شروع کرد و پنج بر دو پیش افتاد. ملی‌پوشان ایران با دفاع ناموفق مارکو ایوویچ یک امتیاز دیگر گرفتند. میثم صالحی با عبور از سه دفاع صربستان اسپک خود را تبدیل به امتیاز کرد. عبادی‌پور اسپک خود را بدون برخورد به دفاع حریف به بیرون زد تا امتیاز ششم را به صربستان بدهد اما بلافاصله اسپک بعدی خود را تبدیل به امتیاز کرد و بازی ۱۰ بر ۶ به سود ایران شد. آبشار اوراش کواچوویچ از تور رد نشد  و بازی ۱۹ بر ۱۴ به سود ایران دنبال شد. صالحی، لوبوریچ را دفاع کرد و یک امتیاز به دست آورد تا ایران همچنان ۲۲ بر ۱۵ پیش باشد. آبشار بازیکن صربستان بدون برخورد با دست دفاع به بیرون رفت و ایران ست را ۲۵ بر ۱۷ برنده شد.

ست سوم: ۲۵ بر ۱۹ صربستان

بازی در این ست پایاپای و نزدیک دنبال شد و  دو تیم در امتیاز ۷ برابر بودند. عبادی‌پور یک امتیاز مستقیم سرویس گرفت و ایران ۹ بر ۷ جلو افتاد. صربستان دو امتیاز پیاپی گرفت و ۱۲ بر ۱۰ جلو افتاد تا پائز وقت استراحت درخواست کند. سر میثم صالحی هنگام فرود و قبل از اینکه توپ به زمین برسد، به تور خورد و خطای تور او اعلام شد. در ادامه هم اسماعیل‌نژاد دفاع شد تا اختلاف امتیاز به چهار برسد و صربستان ۱۸ بر ۱۴ پیش بیفتد. صربستان ۲۲ بر ۱۸ جلو بود که پائز دست به دو تعویضه زد و پوریا حسین‌خانزاده و جواد کریمی را به جای وادی و اسماعیل‌نژاد به زمین آورد. میثم صالحی سرویس خود را به تور زد تا صربستان این ست را ۲۵ بر ۱۷ برنده شود.

ست چهارم: ۲۵ بر ۱۸ صربستان

رقابت در ابتدای این ست هم نزدیک بود. مارکو پودراشچانین با دفاع محمد ولی‌زاده یک امتیاز گرفت و صربستان ۵ بر ۴ جلو افتاد. صربستان سه امتیاز پیاپی گرفت و ۱۳ بر ۷ جلو افتاد تا پائز درخواست وقت استراحت کند.  ایران در این ست دریافت و دفاع خوبی نداشت و ۱۹ بر ۱۳ عقب افتاد. پائز دست به تعویض زد و کریمی و حسین‌خانزاده را به زمین فرستاد تا شاید اختلاف امتیاز را کاهش دهد اما  در حالی که اختلاف امتیاز ۲۱ بر ۱۳ بود بار دیگر دو بازیکن اصلی خود را به زمین برگرداند. در نهایت صربستان این ست را هم ۲۵ بر ۱۸ برنده شد.

پائز: ایران باید کنار هم جنگیدن را یاد بگیرد

مائوریسیو موتا پائز پس از این دیدار اظهار کرد: واقعا از بازی بازیکنانم سوپرایز شدم چرا که بازی‌شان کیفیت بالایی داشت اما وقتی با مشکلی روبرو می‌شدند خیلی برایشان سخت بود که در کنار هم بمانند، از هم دیگر حمایت کنند و با هم بازی کنند تا مشکلات را حل کنند. مشکل تیم ایران والیبال نیست. بازی والیبال ایران خوب است. بلکه باید متوجه این موضوع شوند که چگونه در کنار هم بمانند، چگونه به هم کمک کنند، چگونه برای یکدیگر دلسوزی کنند و انرژی خوب و مثبت را به داخل زمین تزریق کنند. ما اینجا نیستیم تا کسی را قضاوت کنیم. بلکه اینجا هستیم که به هم کمک کنیم و بهترین خودمان را به نمایش بگذاریم. در لحظات زیادی از بازی بازیکنان کیفیت خارق العاده‌ای از خودشان به نمایش گذاشتند اما در ست چهارم نمای واضحی از شرایط اصلی تیم ایران دیدیم که باید آن را تغییر دهیم. اگر این کار را انجام ندهیم کار برایمان سخت خواهد شد.

وی با تاکید بر این که در بسیاری از فاکتورها در لحظاتی از بازی خیلی خوب عمل کردیم، تصریح کرد: در دفاع، توپ‌گیری و … در بسیاری از لحظات مسابقه عملکرد خوبی داشتیم اما در لحظات حساس اشتباهاتی مرتکب شدیم. بعد از آن هم نتوانستیم به بازی خوب خود ادامه دهیم. وقتی اشتباهی انجام می‌دادیم همه به جهتی می‌رفتند و کنار هم نبودند. باز هم می‌گویم والیبال مشکل تیم ایران نیست بلکه مشکل در کنار هم بودن و کمک کردن به بهتر بازی کردن دیگران است.

پائز با بیان این که در بحث سرویس هم همین موضوع صدق می کند، گفت: در لحظاتی از بازی خیلی خوب سرویس زدیم اما در لحظات حساس مرتکب اشتباهاتی شدیم و سرویس‌های خوبی را در زمان های مهم نزدیم. شاید سرویس های عالی نزدیم اما بیشتر از بازی های دوستانه امتیاز سرویس مستقیم گرفتیم. باز هم می‌گویم موارد خوب زیادی را از تیم دیدم اما باید در کنار هم جنگیدن را هم یاد بگیریم همانطور که از اول گفتم احساسات اولویت اول ماست و ما بقیه موارد را فراموش کردیم.

عبادی‌پور: فقط پشیمانی برایمان ماند

میلاد عبادی‌پور کاپیتان تیم ملی والیبال ایران پس از این مسابقه اظهار کرد: می‌توانستیم در ست نخست برابر صربستان خیلی راحت حتی با اختلاف ۱۰ امتیازی برنده مسابقه باشیم، خیلی از حریف پیش بودیم اما این اتفاق متاسفانه نیفتاد و فقط پشیمانی بعد از باخت برایمان باقی ماند.

عبادی‌پور با تاکید بر این که نباید چنین اتفاقاتی در والیبال ایران رخ دهد، تصریح کرد: اگر در امتیازات برابر بودیم می‌گفتم آن‌ها با تجربه‌تر عمل کردند و ما را بردند اما وقتی ۶ امتیاز از حریف پیش هستید نباید ست را واگذار کنید. این یکی از بزرگترین ضعف‌های ایران در تمام مسابقات است.

وی خاطرنشان کرد: این واگذاری ست با وجود اختلاف امتیاز داشتن از حریف به دلیل عدم تمرکز و کنترل روی بازی رخ می‌دهد و متاسفانه نمی‌توان کاری کرد. فقط می‌توانم به تیم صربستان تبریک بگویم و امیدوارم که در دیدارهای بعد به بهترین شکل عمل کنیم.

آرمان صالحی: از ثبات لازم برخوردار نبودیم

آرمان صالحی بعد از شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل صربستان، اظهار کرد: مسابقه خوبی بود. تیم ایران در ابتدا بر مسابقه مسلط بود. ست اول کاملاً مسلط بودیم و اختلاف حتی به هفت، هشت امتیاز هم رسید.

وی با بیان این‌که تیم ایران نتوانست از فرصت‌های خود استفاده کند و در ست اول پیروز شود، گفت: در چنین مسابقاتی ست اول اهمیت زیادی دارد. در کل نتوانستیم از فرصت‌ها درست استفاده کنیم.

لیبروی تیم ملی والیبال ایران، در ادامه تاکید کرد: در گیم دوم بازی شروع خوبی داشتیم و توانستیم پیروز شویم اما بازی خوب ایران ثبات نداشت. در ادامه صربستان از این موضوع استفاده کرد و توانست از فرصت‌های خود استفاده کند و به پیروزی برسد.

صالحی درباره مسابقات آینده تیم ایران افزود: هر بازی برای ایران حکم فینال دارد و تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم که مقابل ایتالیا بهترین عملکردمان را ارائه دهیم.

نظرات بینندگان

نظری ثبت نشده است

  ارسال دیدگاه

  توجه نمایید
  • در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • «خوبان خبر» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • خوبان خبر از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
  • تنها خالی نماندن متن دیدگاه الزامی است.
  • telegram khoobankhabar

    telegram khoobankhabaradvads