به گزارش خوبان خبر ؛ یمور پورحیدری مدیرکل صمت گیلان اظهار کرد: اسامی واحدهای صنعتی و معدنی استان که امتیازات لازم را به دست آورند جهت انتخاب واحدهای نمونه ملی به وزارت صمت ارسال می‌شوند.

وی با بیان اینکه هرساله یک یا چند واحد نمونه ملی از استان گیلان انتخاب می‌شود افزود: واحدهای صنعتی و معدنی استان می‌توانند از طریق پورتال اداره کل صمت گیلان و یا از طریق معاونت صنایع و معادن این اداره کل فرم‌های مربوطه را دریافت و در فرایند انتخاب واحدهای نمونه صنعتی و معدنی شرکت نماید.

مدیر کل صمت استان گیلان تشریح کرد: ارزیابی و بررسی‌های اولیه برای معرفی برگزیدگان این رقابت ملی ابتدا در کارگروههای استانی انجام می‌شود و سپس برترین‌های هر استان به کارگروه مرکزی در وزارت صمت معرفی و در این کارگروه برترین‌ها انتخاب می‌شوند و در روز ملی صنعت و معدن مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

تیمور پورحیدری همچنین تصریح کرد: تولید در هر کشور زمینه ساز توسعه اقتصادی و رفاه اجتماعی برای شهروندان است و تجلیل از واحدهای صنعتی و معدنی می‌تواند انگیزه فعالان این عرصه را افزایش داده و گامی اساسی در راستای رونق تولید که از خواسته‌های اصلی رهبر معظم انقلاب از مسئولان است برداشته شود.

گفتنی است ۱۸۳۰ واحد صنعتی فعال در استان مشغول به فعالیت هستند و همچنین ۵۱ معدن فعال در استان وجود دارد که هرساله به مناسبت روز ملی صنعت و معدن غیر از انتخاب در سطح ملی؛ از بیش از ۲۰ واحد صنعتی، معدنی با اهداء لوح و تندیس طی مراسمی باشکوه تجلیل می‌شود.