کد خبر: 4489 - تاریخ: چهارشنبه، 4 جولای 2012 - 19:25

نیمه شعبان، از سربازان گمنام امام زمان و کیان ایران زمین یاد کنیم

امنیت و آسایش، حاصل تلاش و هوشیاری سربازان گمنام

در شرایطی که مردم ایران و اعضای خانواده های ما هر روز در کوچه و بازار و مکان های تفریحی و تحصیل و کار و… در کمال امنیت به امور زندگی مشغولند، سربازان گمنام امام زمان، انواع تهدیدها و خطرات تروریستی، تحرکات دشمن، توطئه ها، تخلفات اقتصادی و… را زیر نظر دارند.

به گزارش خوبان، در شرایطی که مردم ایران و اعضای خانواده های ما هر روز در کوچه و بازار و مکان های تفریحی و تحصیل و کار و… در کمال امنیت به امور زندگی مشغولند، سربازان گمنام امام زمان، انواع تهدیدها و خطرات تروریستی، تحرکات دشمن، توطئه ها، تخلفات اقتصادی و… را زیر نظر دارند.

به عقیده مسوولان سیاسی کشور، وزارت اطلاعات ضامن آسایش خانواد‌های ایرانی است و در برخورد با گروه های زالو صفت  و تروريست‌هاي اقتصادي برخورد با اقتداری داشته است.

بازداشت همه عوامل ترور شهدای هسته ای،  دستگیری تیم های ترور اندیشمندان کشور و کسانی که در مقاطع مختلف و روزهای خاص قصد بلوا و آشوب و بمب گذاری و… داشته اند، موجب شده که کشور ما جزو یکی از امن ترین کشورهای جهان شود.

همچنین مبارزه به موقع با مظاهر و ریشه های فساد اقتصادی، باعث شده که باوجود مطرح شدن گسترده آنها در  رسانه های داخلی وخارجی، ایران به یکی از امن ترین و پاکیزه ترین کشورهای جهان از نظر مالی و اقتصادی تبدیل شود و بررسی های به موقع، مشاوره به مسوولان و شناسایی دلایل و ریشه های مشکلات توسط دستگاه اطلاعاتی، عامل موفقیت کشور در ایجاد شفافیت بازارهای مالی است

مردم ایران، تاحدودی، وضعیت عمومی و امنیت موجود کشور که نسبت به کشورهای منطقه از جمله عراق و افغانستان و پاکستان و حتی ترکیه و… بالاتر است را درک کرده اند و خوب می دانند که امنیت در ایران نسبت به تمام کشورهای خاورمیانه بالاتر است و در نتیجه سطح رفاه حاصل از این امنیت و احساس تعلق خانواده ها به کشور و شهر و دیار را نسبت به سایر کشورها بالاتر است و در نتیجه علاوه بر این که شاخص های زندگی  را بالا برده است باعث افزایش مشارکت مردم وجوانان در امور اقتصادی واجتماعی و سیاسی کشور شده است.
حضور فعال مردم در انتخابات، و جمعیت انبوه شهرها و روستاها در روزهای تعطیل در مراکز تفریحی و گردشگری، پشتیبانی مردم از دولت و نظام و امنیت کشور در مواقع جنگ و مقابله با تحرکات دشمن و… میوه هایی است که نتیجه هوشمندی نیروهای وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی و نشانه برنامه ریزی های خردمندانه آنها در دفاع از کشور ونظام است.

اگر چه عده ای اندک با بی انصافی خاص خود، نتیجه کار یک مجموعه بزرگ وموفق کشور را زیر سوال می برند و با برخوردهای سلیقه ای و یا انداختن توپ به زمین دستگاه اطلاعاتی کشور سعی می کنند که سوء مدیریت خود را بپوشانند اما باید توجه داشت که دستگاه اطلاعاتی کشور مانند مغز نظام، به جمع آوری اطلاعات و تحلیل و بررسی و ارائه مشاوره وپیشنهاد به مسوولان نظام مشغول است.
از این جهت پذیرفت که نیروهای اطلاعاتی کشور به خاطر حساسیت کار خود که همواره باید گمنام باقی بمانند، در مواقعی نمی توانند پاسخ بی انصافی ها و تحلیل های نادرست این عده اندک را بدهند و از این جهت نه تنها نیروهایی شریف و آزاده و مخلص وایثارگر هستند بلکه گاهی مظلوم واقع می شوند و حق آنها به خاطر خودسری های عده ای و همچنین بی انصافی ها و برداشت های غلط عده ای دیگر، نادیده گرفته می شود.

اما آنها که برای رضای خدا و خشنودی آقا امام زمان، حفاظت از کیان ایران زمین، امنیت جان و مال و ناموس ایرانی تلاش می کنند و در تمام عرصه های سیاسی وامنیتی و اقتصادی حضور دارند تا اجازه خطا و اشتباه را از دشمن و منافقان و خطاکاران و افراد سهل انگار بگیرند، خوب می دانند که پاداش واجر معنوی آنها باید در جای دیگری پرداخت شود و آنها که خود را سرباز گمنام امام زمان نامیده اند، اگرچه همواره مورد توجه مقام معظم رهبری و برخی مسوولان نظام هستند اما منتظرند تا اجر خود را در همراهی با امام زمان مشاهده نمایند.
سربازان عاشق میهن به درستی درک کرده اند که پاداش آنها سال ها بعد و در نسل های آینده به ثمر می نشیند و اگر چه همین حالا مردم صبور و قدرشناس ایران به خوبی می دانند که بخش مهمی از امنیت وصلح وصفای امروز نتیجه تلاش سربازان گمنام و دستگاه باهوش وخردمند اطلاعاتی کشور است و با وجود مشکلات بسیاری که دشمن و شرایط محیطی ایجاد کرده، اما شاخص های قابل قبولی در زمینه های اجتماعی و امنیت و حفظ حقوق شهروندی داریم، و این کشتزار آماده گذار به تقویت مردم سالاری و توسعه و عمران کشور، سال ها بعد به ثمر خواهد نشست.

به عبارت دیگر، نتیجه اقتدار وزارت اطلاعات در خنثی سازی گروهک ریگی ومنافقین و حوادث بعد از انتخابات و… که با عملیات پیچیده و توان علمی و حرفه ای و تخصص های بالا امکان پذیر شده است، سال ها بعد برای فرزندان ما و نسل های بعد به ثمر خواهد نشست.
حدود 30 میلیون جوان ایرانی که امروز در شرایط صلح و صفای ملت و اقوام ایرانی و در شرایط امنیت موجود، به دبیرستان و دانشگاه و محیط کار خود می روند، به تدریج بهره وری، تولید ثروت، درآمد سرانه و اشتغال و عمران وآبادی را رشد دستگاه های اطلاعاتی کشور در سال های اخیر،  نه تنها در خنثی سازی انواع فعالیت های تروریستی و اقدامات گروه های ضد انقلاب، منافقین و گروهک ریگی موفق عمل کرده است بلکه در ساماندهی مدیریت داخلی، ساختار اقتصاد وبازار کالا، نرخ ارز و… برنامه ها و اقدامات تاثیرگذاری داشته است.

باوجود تلاش سربازان گمنام امام زمان وهمچنین بهبود شاخص های امنیتی کشور از مرزها و استان ها گرفته تا مقابله با تیم های ترور، تنظیم عوامل آشفتگی بازارهای ارز و سکه وطلا و… لازم است کارشناسان، رسانه ها و همچنین مسوولان کشور به این نکته مهم توجه داشته باشند که به خاطر ویژگی های کار اطلاعاتی، سربازان گمنام و کارشناسان وزارت اطلاعات، نمی توانند در هر مورد از پرونده های حساس پاسخ مسوولان و شبه ها و اطلاع رسانی غلط و نادرست یا اظهار نظرهای نسنجیده را بدهند، در نتیجه ضروری است که مسوولان کشور و رسانه ها قبل از اظهار نظر و انتشار خبر وگزارش، به اثرگذاری مطالب خود بر شاخص ها و عوامل درگیر موضوع به خصوص در مقاطع حساس توجه داشته باشند.

به عنوان مثال، در موضوعاتی مانند آشفتگی در بازار سکه وطلا و ارز، باید عوامل اصلی و ساختاری و اثرگذار بر موضوع به خوبی شناسایی شود و تنها به برخورد اطلاعاتی با مسئله اکتفا نشود. زیرا اگر قرار باشد که ریشه نوسان قیمت ها وشاخص ها را تنها در اخلال های حاصل از عملکرد برخی افراد و گروه ها خلاصه کنیم، عملا با پرتاب توپ به زمین دستگاه اطلاعاتی، سوء مدیریت اقتصادی و بسیاری از عوامل دیگر را نادیده گرفته ایم. لذا لازم است که قبل از ایجاد حساسیت و سوء برداشت در جامعه، به شناسایی درست موضوع بپردازیم.
طبیعی است که دراین مسیر، استادان دانشگاه، کارشناسان و خبرگان رشته های مختلف، بهترین حامیان دستگاه اطلاعاتی کشور در شناسایی درست عوامل و ریشه های واقعیت های کشور هستند و اطلاع رسانی آنها می تواند مسوولان و مردم را در اجماع نظر و یافتن راهکارهای بهتر در حل مشکلات جامعه به خصوص مشکلات اقتصادی یاری دهد.

از این رو، امنیتی دیدن یا سیاسی دیدن همه چیز و نادیده گرفتن ضعف ها و سوء مدیریت ها و نادیده گرفتن عوامل اصلی، مشکلات را افزایش می دهد.


مطالب مرتبط:
نظرات بینندگان

انتشار یافته:۵

 1. هم وطن
   | 2013/04/14 - 23:24
  پاسخ
  +9
  -3

  سلام واقعا خدا این سربازان را خیر دهد اگر اینان نباشند ماها راحت نیستیم از صمیم قلب دوسشان داریم و برایشان همیشه دعا میکنیم

  درود بر اسلام
  درود بر خامنه ای رهبر
  درود بر حکومت جمهوری اسلامی ایران

  مرگ بر آمریکا
  مرگ بر ضد ولایت فقیه
  مرگ بر اسراییل
  مرگ بر منافق

  تا آخرین نفس با دشمنان این حکومت و اسلام میجنگیم

 2. مهدی
   | 2013/09/20 - 17:37
  پاسخ
  +3
  -1

  خیلی دوست دارم مثل این سربازا برم عملیات خیلی حال میده.کافیه ی تفنگ بهم بدن.جدی میگما!!!!!!!!!!!!

  ارسال دیدگاه

  توجه نمایید
 • در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
 • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 • «خوبان خبر» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
 • خوبان خبر از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
 • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 • تنها خالی نماندن متن دیدگاه الزامی است.
 • telegram khoobankhabar

  telegram khoobankhabar

  adv

  ads