کد خبر: 232144 - تاریخ: سه‌شنبه، 22 آگوست 2023 - 00:11

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان ؛

دلسوزان انقلاب با جهاد تبیین به دنبال روشنگری باشند

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با بیان اینکه مسجد دارای کارکردهای فراوانی است و نباید فقط محدود به برگزاری نماز جماعت باشد، گفت: دشمنی با مسجد از صدر اسلام آغاز شده و تا به امروز ادامه دارد.

به گزارش خوبان خبر ؛ محمد جلایی ظهر امروز  در همایش بزرگداشت روز جهانی مسجد که در مسجد جامع خمام برگزار شد، اظهار کرد: هدف از خلقت انسان‌ها از نگاه قرآن و اسلام، عبادت از سر شناخت و معرفت برای رسیدن به قله انسانی است.

جلایی با تاکید بر اینکه محصول و خروجی مسجد، تقوا است، گفت: تقوا در یک کلام به معنای دوری جستن از اعمال و رفتاری است که خداوند سبحان نمی‌پسندد و انجام واجبات و فرامین الهی که موجب رشد انسان می‌شود.

جلایی با اشاره به کارکردهای متنوع مسجد از صدر اسلام تا کنون از قبیل محل قضاوت و اعزام لشکریان اسلام به جهاد گفت: دشمنی با مسجد در عصر ما نیز با اشکال متنوعی تداوم دارد، برخی از بنگاه‌ها و رسانه‌های مجازی معاند که برای ضربه زدن به مسجد و دین، هر ساعت میلیون‌ها محتوای ضد دینی را وارد فضای مجازی می‌کنند.

وی ادامه داد: دشمنان با بمباران مجازی مخاطبان توسط صدها شبکه ماهواره‌ای و هزاران کانال مجازی به دنبال این هستند، اجازه تفکر و تصمیم‌گیری را از کاربران بگیرند، تا آنجا که حتی رفتار و اختیار کاربران را هم به دست بگیرند.

امروز شاهد بروز جاهلیت مدرن هستیم

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه امروز شاهد بروز جاهلیت مدرن هستیم، افزود: از اثرات این رسانه‌ها و هجمه‌های تبلیغاتی باطل همین بس که شاهد هستیم یک خانم، منزل ۵ میلیاردی خود را به نام سگ خود می‌کند و با افتخار این موضوع را در فضای مجازی رسانه‌ای می‌کند.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری گیلان با بیان اینکه جمهوری اسلامی علی رغم همه خدمات و پیشرفت‌ها، به طور قطع با مشکلات و کاستی‌هایی روبرو است و بعضاً شاهد برخی از ناکارآمدی‌ها هستیم، افزود: به ویژه در برخی از دولت‌های گذشته، شاهد خمودگی و گره زدن همه مشکلات مردم به مذاکرات با آمریکا و چند کشور غربی بوده‌ایم که این موضوع موجب عقب افتادگی کشور طی این سالیان و تحمیل فشارهای اقتصادی مضاعف به مردم شد.

جلایی ادامه داد: امروز شاهد هستیم که زبان برخی از همین بانیان وضع موجود در آستانه انتخابات باز شده است و به جای پاسخگو بودن به مردم در قبال تصمیمات و اقدامات ناصحیح خود، ژست طلبکارانه به خود می‌گیرند.

وی با اشاره به استراتژی دشمنان مبنی بر امنیتی کردن همه موضوعات اجتماعی و اقتصادی در کشور از طریق رسانه‌های مزدور، گفت: در همین راستا اگر امروز عده‌ای از مردم یک مطالبه به حقی داشته باشند، دشمن سریعاً، آن را به مشکل امنیتی تبدیل می‌کند، در حالی که تنها چیزی که برای آنها مهم نیست ایران و مردم ایران است و هدف نهایی آنان نابودی و تجزیه ایران عزیز است.

دلسوزان انقلاب با جهاد تبیین به دنبال روشنگری باشند

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ادامه داد: در چنین شرایطی دلسوزان انقلاب نباید سکوت پیشه کنند و باید با جهاد تبیین به دنبال روشنگری و القای امید در جامعه باشند و در همین راستا مسجد و ائمه جماعات نیز نباید فعالیت خود را در فضای مسجد محدود کنند بلکه باید با رویکرد مسئله محور به دنبال حل مشکلات محله خود باشند.

جلایی با استناد به اعتراف یکی از تحلیلگران در مصاحبه با همین شبکه‌های معاند مبنی بر اینکه اگر فسادی وجود دارد خود جمهوری اسلامی اینها را گرفته و برخورد کرده است، تصریح کرد: امروز کسانی مدعی فساد در جمهوری اسلامی هستند که خود از اساس با دین و احکام الهی مخالفند و به صورت علنی به دنبال ترویج فساد و بی بند و باری در جامعه هستند.

وی به اجتماع بالغ بر بیست میلیون نفری راهپیمایی بزرگ اربعین اشاره کرد و افزود: این موضوع نشانگر این است علی رغم همه تلاش‌ها و هجمه‌های رسانه‌ای در جهت تضعیف روحیه دینداری در جامعه، هر سال شاهد افزایش سیل عظیم عاشقان مکتب اباعبدالله هستیم که به یاری خداوند همین اجتماع عظیم، فراهم آورنده شرایط ظهور حضرت ولی عصر (عج) خواهد بود.

با چراغ فروزان مسجد به تمدن نوین اسلامی می‌رسیم

در ادامه این مراسم اسفندیار جوشن، فرماندار شهرستان خمام با بیان اینکه پیامبر اسلام (ص) در بدو ورود به مدینه مسجد قبا سپس مسجد النبی را ساختند و تمام امورات اسلام و مسلمین در مسجد النبی انجام می‌شد، اظهار کرد: چراغ فروزان مسجد باید همیشه روشن باشد تا بتوانیم به تمدن نوین اسلامی برسیم.

جوشن با بیان اینکه باید مساجد را همانند اوایل انقلاب اسلامی فعال  کنیم، تصریح کرد: روشنگری‌ها و حتی کمک‌های مردمی همه با محوریت مسجد انجام می‌شد اگر مسجد فعال بود به علت حضور نسل‌های مختلف بود که در مسجد می‌آمدند و امروز نیز باید زمینه حضور اقشار مختلف را در مساجد فراهم کنیم.

 فرماندار شهرستان خمام با اشاره به اینکه مساجد باعث احیای اسلام و ایران اسلامی شد، گفت: همانگونه که بنیانگذار راحل انقلاب امام خمینی (ره)  فرمود: “مساجد سنگر است” امروز نیز باید همین تفکر ادامه داشته باشد و اگر مساجد را پویا و فعال و با حضور همه اقشار جامعه داشته باشیم جلوی شبهات گرفته می‌شود.

جوشن تصریح کرد: مساجد فعال زمینه جذب مردم به فعالیت‌های مختلف را فراهم می‌کنند و باید زمینه جذب حداکثری اقشار مختلف را به مسجد فراهم کنیم زیرا هرجا از کلام نورانی خداوند فاصله گرفتیم ضربه خوردیم.

دشمن به دنبال تخریب کارکرد مسجد است

در ادامه حجت الاسلام هادی حبیبی، امام جمعه خمام با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم ۷ ماموریت برای مساجد مشخص کرده است، اظهار کرد: قطعا خروجی گام دوم انقلاب، احیای مساجد است.

 وی با تاکید بر اینکه مسجد سنگر است، تصریح کرد: در حالی که امروزه فقط مساجد برای نماز خواندن و اذان گفتن خلاصه شده است این در حالی است که سنگر در مقاومت برای حفظ نظام و کیان کشور است سنگر مسجد نیز باید از معنویت اقشار مختلف صیانت کند.

امام جمعه خمام در خصوص تاثیرگذاری مساجد تاکید کرد: تاثیرگذاری مساجد بسیار زیاد است دشمنان ما اول سعی می‌کنند مساجد را تخریب کنند اگر نتوانستند مساجد را تخریب کنند تلاش می کنند مساجد را بی‌خاصیت جلوه بدهند.

حجت الاسلام حبیبی تصریح کرد: بی خاصیت کردن مساجد این است که مسجد سکولار می‌شود یعنی فقط نماز بخوان و برو و دیگر با مسائل سیاسی و اجتماعی کاری نداشته باش در حالی که قرارگاه‌های اسلامی محلات در این راستا است که اقشار مختلف مردم را کنار هم گرد آورده و باید تلاش کنیم نقشه دشمن را نقش بر آب کنیم.

برای تشکیل جامعه اسلامی باید محلات شهر را اسلامی کنیم

همچنین در این مراسم سرهنگ  کیانوش شوشتری، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج خمام اظهار کرد: امروز باید احساس مسئولیت و خودجوشی و ظرفیت‌های عظیم مردم را پای آرمان‌های انقلاب اسلامی بیاوریم.

وی با بیان اینکه نقش ما باید بر این قرار بگیرد که اصلی‌ترین و مستحکم‌ترین پایه فرهنگی این انقلاب بر اساس پایه‌های معنویت شکل گرفت و باید در همین مسیر ادامه داشته باشد، گفت: برای تشکیل جامعه اسلامی باید محلات خود را اسلامی کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج خمام تصریح کرد: یک مجموعه نمی‌تواند به تنهایی کار را پیش برود و همه مسئولین دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به قرارگاه محلات اسلامی همراهی داشته باشند.

 

انتهای پیام

نظرات بینندگان

نظری ثبت نشده است

  ارسال دیدگاه

  توجه نمایید
  • در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • «خوبان خبر» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • خوبان خبر از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
  • تنها خالی نماندن متن دیدگاه الزامی است.
  • telegram khoobankhabar

    telegram khoobankhabaradvads