کد خبر: 199801 - تاریخ: چهارشنبه، 25 مارس 2020 - 09:43

دانستنی حقوقی؛

ملاقات با فرزند پس از طلاق چگونه خواهد بود؟

پس از جاری شدن حکم طلاق دادگاه درباره چگونگی دیدار فرزند با والدینش تصمیم گیری می‌کند.

به گزارش خوبان ، بر اساس قانون مدنی در صورتی که زوجین طلاق بگیرند باید حق ملاقات برای فردی که حضانت طفل با او نیست فراهم شود.

ماده ۱۱۷۴ قانون و مدنی درباره این موضوع صحبت کرده است و گفته در صورت طلاق حق ملاقات برای فردی که از آن تحت نظر او نیست باید فراهم شود و جزئیات ملاقات با نظر دادگاه تعیین خواهد شد.

قانون به هر یک از والدین گفته است خودشان باید درباره ملاقات فرزند با یکی از طرفین تصمیم گیری کنند، اما در صورتی که طرفین در خصوص زمان مکان و سایر جزئیات ملاقات اختلاف نظر داشته باشند دادگاه زمان و مکان ملاقات را بر اساس شرایط و مساله کودک تعیین می‌کند.

علاوه بر آن دادگاه زمان دیدار فرزند و برای هر یک از طرفین مشخص می‌کند و بر اساس نظر دادگاه این فرزند می‌تواند یک بار در هفته ،دو بار در هفته یا تنها در آخر هفته با والدین خود دیدار داشته باشد.

علاوه بر آن فردی که حضانت طفل با اونیست نمی‌تواند بدون اجازه دیگری فرزند را از کشور خارج کند و در صورت انجام این کار باید حتماً با دادگاه مشورت شود تا دادگاه بر اساس مصالح کودک اجازه خروج از کشور را صادر کند.

انتهای پیام/


مطالب مرتبط:
نظرات بینندگان

نظری ثبت نشده است

  ارسال دیدگاه

  توجه نمایید
  • در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • «خوبان خبر» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • خوبان خبر از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
  • تنها خالی نماندن متن دیدگاه الزامی است.
  • telegram khoobankhabar

    telegram khoobankhabar

    سینما شش بعدی خمام

    adv

    ads