کد خبر: 195687 - تاریخ: سه‌شنبه، 10 دسامبر 2019 - 08:24

دانستنی‌های حقوقی؛

با کم و زیاد شدن مساحت ملک در سند چه کنیم؟

قانونگذار برای خریداری که متراژ خانه او کمتر از متراژ نوشته شده در سند باشد، حق فسخ قرار داده است.

به گزارش خوبان، اگر فردی یک دستگاه آپارتمان پیش خرید کرده باشد و در سند آن متراژ نوشته شده باشد، اما پس از ساخته شدن خانه متوجه شود که متراژ خانه کمتر از آن چیزی است که در قرارداد نوشته شده می‌تواند قرارداد را فسخ کند.

بیشتر بخوانید: جعل مدرک تحصیلی چند سال حبس دارد؟

در ماده ۷ قانون پیش فروش ساختمان به این موضوع اشاره شده است و پش بینی شده اگر ساختمانی پیش فروش شده و متراژ آن بیش از ۵ درصد کمتر از میزانی باشد که در قرارداد نوشته شده است، خریدار می‌تواند قرارداد را فسخ کند.

دریافت پول مازاد متراژ از فروشنده خانه
البته اگر خریدار دوست نداشته باشد که قرارداد خود را فسخ کند، می‌تواند قیمت مازاد آن متراژ را بر اساس قیمت روز از پیش فروشنده دریافت کند، یعنی هم حق فسخ و هم حق دریافت وجه مازاد وجود دارد.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان

نظری ثبت نشده است

  ارسال دیدگاه

  توجه نمایید
  • در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • «خوبان خبر» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • خوبان خبر از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
  • تنها خالی نماندن متن دیدگاه الزامی است.
  • telegram khoobankhabar

    telegram khoobankhabar

    adv

    ads