کد خبر: 182499 - تاریخ: چهارشنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۳

ظرفیت ذخیره سالانه غلات در گیلان به ۳۶۵ هزار تن رسید

سیلوی ۴۵ هزارتنی مجتمع بندری انزلی با حضور مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خوبان، سیلوی ۴۵ هزارتنی مجتمع بندری انزلی که توسط شرکت کشتیرانی دریای خزر ساخته شد که با بهره‌برداری از این سیلو ظرفیت ذخیره سالانه غلات در گیلان به ۳۶۵ هزار تن رسید.

استفاده حداقلی از ظرفیت ترانزیتی کشور به دلیل کوتاهی در تکمیل شبکه ریلی تهران به آستارا

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در مراسم بهره‌بردای از سیلوی ۴۵ هزار تنی در مجتمع بندرانزلی با بیان اینکه تحریم آمریکا علیه ملت ایران یک فرصت برای انقلاب است اظهار کرد: رسانه‌های بیگانه سعی دارند فقط نکات منفی نظام را به مردم معرفی کنند.

محمد سعیدی با اشاره به اینکه کشور قبل از انقلاب در بحث فناوری‌های روز مثل پزشکی، کشتیرانی، هسته‌ای و نظامی کاملاً وابسته به دیگر کشورها بود خاطرنشان کرد: طوری که برای انجام ساده‌ترین عمل باید به دیگر کشورها می‌رفتیم ولی با پیروزی شکوهمند انقلاب کشور به یک خودکفایی رسیده به‌طوری ۹۸ درصد جراحی و تشخیص‌های پزشکی در داخل کشور انجام می‌شود.

وی با اشاره جایگاه ایران در حوزه نانوتکنولوژی گفت: در حوزه مسائل نانوتکنولوژی هیچ کشوری به دیگر کشورها کمک نمی‌کند ولی اکنون با اعتماد به جوانان و دانشمندان توانستیم در این حوزه رتبه ۱۲ دنیا را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اگر کشوری می‌خواهد همیشه دارای اقتدار و امنیت باشد باید در مسئله نظامی بسیار قدرت‌اند عمل کند خاطرنشان کرد: درگذشته و در دوران قبل از انقلاب همه سلاح‌های نظامی ایران از کشور وارد می‌شد و حتی در کشور توانایی تعمیر آن را نداشتیم ولی اکنون به جایگاهی در این حوزه رسیدیم که اکنون قدرت اول نظامی را منطقه بوده و بسیاری از سلاح‌های توسط دانشجویان ما طراحی می‌شود.

سعیدی پیشرفت در حوزه انرژی هسته‌ای را برای کشور بسیار مهم عنوان کرد و افزود: استکبار می‌داند که انرژی هسته‌ای برای ماندگاری انقلاب بسیار مهم است و با آگاهی از این مسئله باعث نگرانی امریکا شده و می‌خواهند به طریقی شده کشورها تحت‌فشار قرار دهیم.

وی با اذعان به اینکه اگر مردم دستاوردهای بسیار انقلاب را بشناسند به انقلاب امیدوار خواهند شد بیان کرد: رسانه‌های بیگانه متأسفانه فقط نکات منفی انقلاب را به مردم معرفی و از خدمات این نظام در این چهل سال سخنی نمی‌گوید چون می‌دانند که اگر مردم و جوانان دستاوردهای این چهل سال را بشناسند به انقلاب امیدوار خواهند ماند.

 مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر نقش مهم مردم در ماندگاری انقلاب در این چهل سال گفت: مردمان بسیار کم‌توقع بوده و در عرصه‌های مختلف علیرغم فشارهای اقتصادی زیاد حضوری فعال داشته و پای عهد خود با شهدا ماندند لذا مسؤولان باید خود را خدمت‌گزار مردم بدانند.

وی با بیان اینکه جوانان باید اگر جوانان بدانند که برای جامعه مفید خواهند بود به دیگر کشورها مهاجرت نمی‌کنند تصریح کرد: مشکل عمده جامعه و جوانان ما مشکل بیکاری بوده و جوان تحصیل‌کرده کشور خود را برای کشور مفید ندانسته و کارایی لازم را نداشته زیرا شرایطی را برای او فراهم نکردیم که توانایی خود را نشان دهد به همین دلیل مجبور به مهاجرت به دیگر کشورها می‌شود.

سعیدی لازمه حل مشکل بیکاری در جامعه را ایجاد اشتغال توسط مسؤولان عنوان کرد و افزود: مسؤولان باید با تلاش شبانه‌روزی خود به فکر ایجاد اشتغال و ارزش‌افزوده برای جامعه باشند زیرا با دارای جوانان با ظرفیت بسیار بالایی هستیم که باید به آن توجه جدی شود.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با انتقاد از عدم تکمیل شبکه ریلی تهران به آستارا اظهار کرد: ما در کشور به دلیل وجود نقطه جغرافیایی مناسب دارای ظرفیت بسیار بالایی به لحاظ ترانزیت هستیم که متأسفانه فقط ۱۰ درصد آن را استفاده می‌کنیم که دلیل آن را کوتاهی در تکمیل شبکه ریلی تهران به آستارا است و تا زمانی این شبکه ریلی تکمیل نشود وضعیت تغییری نمی‌کند.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اذعان به اینکه تکمیل شبکه ریلی می‌تواند باعث ایجاد اشتغال در استان شود تصریح کرد: مسؤولان باید با تلاش شبانه‌روزی خود در تکمیل شبکه ریلی تهران به آستارا تلاش کرده و از سازمان برنامه بودجه کشور اعتبار لازم را بگیرند زیرا با تکمیل این شبکه ریلی می‌توان باعث ایجاد اشتغال پایدار و رشد اقتصاد در استان شویم.

تأکید بر لزوم تأمین نیازهای معیشتی مردم

امام‌جمعه بندر انزلی نیز در این مراسم با تأکید براینکه نظام اسلامی در طول ۴۰ سال در عرصه‌های مختلف عملکرد درخشانی داشته است اظهار کرد: انجام اقدامات زیربنایی در حوزه بندر و کشتیرانی یکی از عملکردهای بسیار درخشان نظام است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالجواد شمس‌الدین با اشاره به اینکه امروز کشور در یک جنگ اقتصادی قرار دارد بیان کرد: تأمین نیازهای سربازان جنگ اقتصادی که کارکنان حوزه کشتیرانی و بندر نیز ازجمله آنان هستند باید در دستور کار مسؤولان قرار بگیرد.

وی با تأکید بر لزوم تأمین نیازهای معیشتی مردم گفت: تأمین نیازهای مردم در حوزه‌های غلات و حوزه معیشتی ازجمله مهم‌ترین کارها است که باید موردتوجه قرار بگیرد.

امام‌جمعه بندر انزلی با تقدیر از فعالیت‌های مسؤولان سازمان کشتیرانی دریای خزر عنوان افزود: استفاده از نیروهای بومی در پیشبرد امور ازجمله اقدامات مثبت این مجموعه است و امیدواریم تا محرومیت‌های شهرستان بندر انزلی هرچه زودتر برطرف شود و جایگاه اصلی خود را در حوزه اقتصاد و اشتغال پیدا کند.

افزایش ۶۱ درصدی واردات غلات در گیلان

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز در این مراسم با تأکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی اظهار کرد: استکبار سعی دارد با ایجاد تحریم مردم ما را تحت‌فشار قرار داده ولی اگر مسؤولان به حوزه بنادر و دریانوردی توجه داشته باشند کشور به لحاظ تأمین کالای اساسی هیچ مشکلی نخواهد داشت که خوشبختانه این امر در حال انجام است.

حمیدرضا آبایی با اشاره به روند سعودی بنادر دریانوردی گیلان در چند سال اخیر بیان کرد: در گذشته سهم بنادر دریانوردی گیلان به لحاظ تجارت هفت درصد بوده است که اکنون و‌ بعد از گذشت ۴۰ سال با تلاش مسؤولان به ۲۴ درصد رسیده است.

وی با اشاره به افزایش ۶۱ درصدی واردات غلات در گیلان افزود: کالاهای گروه غلات ازجمله گندم و جو جزو نیازهای اساسی یک استان برای تولید مواد غذایی است که خوشبختانه در این مدت شاهد رشد ۶۱ درصدی در این زمینه بودیم که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

آبایی لازمه پیشرفت استان گیلان را توجه به ترانزیت کالا دانست و تصریح کرد: استان گیلان به لحاظ موقعیت جغرافیایی دارای ظرفیت بسیار بالا برای ترانزیت کالا و تجارت با کشورهای آسیای میانه است که اگر به آن توجه شود باعث تولید اشتغال و رشد اقتصادی در منطقه می‌شود

وی با اشاره به اینکه رونمایی از سیلوی ۴۵ هزار تنی غلات می‌تواند باعث یک فرهنگ‌سازی در استان و کشور شود بیان کرد: برای اولین بار یک کشور حمل‌کننده کالا خودش سرمایه گزار بوده است که این امر می‌تواند بک فرهنگ‌سازی مناسب در استان باشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با تأکید بر ذخیره ۳۶۵ هزار تنی غلات در این سیلوها گفت: با بهره‌برداری از این سیلو یک ذخیره عظیم غلات در استان شاهد خواهیم بود و در آینده استان هیچ مشکلی به لحاظ تولید غلات نخواهد داشت.

انتهای پیام/۳۳۸۹


مطالب مرتبط:
نظرات بینندگان

نظری ثبت نشده است

  ارسال دیدگاه

  توجه نمایید
 • در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
 • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 • «خوبان خبر» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
 • خوبان خبر از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
 • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 • تنها خالی نماندن متن دیدگاه الزامی است.
 • telegram khoobankhabar

  telegram khoobankhabar

  سینما شش بعدی خمام

  adv

  ads