کد خبر: 16985 - تاریخ: یکشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۷:۵۵

افزایش پنج میلیونی قیمت خودرو !

خوبان خبر: در حال حاضر فروشندگان با اکراه نسبت به فروش خودروهای خود اقدام می‌کنند که این مسئله باعث افزایش ۳۰۰ هزار تا ۵ میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی در بازار شده است.

با مطرح شدن بحث موافقت رئیس‌جمهور با تعیین قیمت خودروهای داخلی براساس ارز مبادله‌ای و همچنین با رشد نرخ ارز آزاد، قیمت خودرو در بازار ۳۰۰هزار تا ۵میلیون تومان افزایش یافت.

به گزارش خوبان به نقل از فارس، در حال حاضر فروشندگان با اکراه نسبت به فروش خودروهای خود اقدام می‌کنند که این مسئله باعث افزایش ۳۰۰ هزار تا ۵ میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی در بازار شده است.
در این راستا قیمت هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با افزایش ۲ میلیون تومانی طی یک هفته اخیر به ۳۰ میلیون تومان رسیده است. قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز ۱٫۵ میلیون تومان افزایش داشته و در حال حاضر ۳۵٫۵ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می شود.
افزایش قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۶ و پژو ۲۰۶ صندوق دار مدل V20 نیز حدود ۱٫۵ میلیون تومان بوده و هم اکنون این خودروها به ترتیب ۴۱ و ۳۰ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شوند.
افزایش-قیمت-خودرو
افزایش قیمت پژو ۲۰۷ دنده اتوماتیک و نوع معمولی این خودرو نیز یک میلیون تومان بوده به طوری که در حال حاضر این دو محصول به ترتیب ۴۶ و ۳۷ میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند.
* افزایش ۸۰۰ هزار تومانی قیمت پژو ۴۰۵
قیمت پژو ۴۰۵ بنزینی به عنوان پرفروش ترین محصول ایران خودرو نیز طی روزهای اخیر ۸۰۰ هزار تومان افزایش داشته و این خودرو در حال حاضر ۱۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به خریداران عرضه می‌شود.
در مورد پژو پارس سال نیز می توان به رشد ۲ میلیون تومانی قیمت این خودرو طی روزهای اخیر اشاره کرد که هم اکنون ۲۷ میلیون تومان معامله می شود.
در این میان، قیمت تندرو ۹۰ مدل E1 ایران خودرو با رشد ۸۰۰ هزار تومانی به ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده و قیمت تندر ۹۰ ایران خودرو مدل E2 نیز با افزایش یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی به ۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.
رانا نیز که جدیدترین محصول ایران خودرو است طی روزهای اخیر افزایش قیمت ۱٫۵ میلیون تومانی را در بازار تجربه کرده و در حال حاضر ۲۸٫۵ میلیون تومان به خریداران عرضه می شود.
* سمند ۲ میلیون تومان گران شد
سمند LX نیز که طی ماه‌‌های اخیر نوسان قیمتی کمتری را نسبت به سایر خودروها تجربه کرده، با افزایش قیمت ۲ میلیون تومانی در روزهای اخیر همراه بوده است به طوری که در حال حاضر ۲۲ میلیون تومان معامله می شود.
در مورد خودرو شاسی بلند ایران خودرو یعنی سوزوکی ویتارا دنده اتوماتیک نیز می‌توان به رشد ۵ میلیون تومانی قیمت این خودرو اشاره کرد که این روزها در بازار ۹۷ میلیون تومان خرید و فروش می شود.
* رشد ۷۰۰ هزار تومانی قیمت سایپا ۱۱۱
در مورد محصولات سایپا نیز می‌توان به افزایش قیمت ها طی روزهای اخیر اشاره کرد. قیمت سایپا ۱۱۱ مدل SX با افزایش ۷۰۰ هزار تومانی در روزهای گذشته به ۱۴٫۵ میلیون رسیده و قیمت هر دستگاه سایپا ۱۳۱ مدل SX نیز با رشد ۵۰۰ هزار تومانی به ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.
قیمت هر دستگاه سایپا ۱۳۲ مدل SX نیز ۳۰۰ هزار تومان افزایش داشته و این خودرو در حال حاضر ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می شود.
در مورد قیمت تندر ۹۰ مدل E2 پارس خودرو نیز می‌توان به افزایش یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی قیمت این خودرو اشاره کرد که در حال حاضر ۲۹٫۵ میلیون تومان خرید و فروش می شود.
قیمت هر دستگاه تیانا نیز که اخیراً بحث افزایش قیمت کارخانه‌ای آن مطرح است طی روزهای اخیر در بازار ۲ میلیون تومان افزایش یافته و به ۱۲۱ میلیون تومان رسیده است. افزایش قیمت ماکسیما دنده اتوماتیک نیز طی روزهای گذشته ۲ میلیون تومان بوده و این محصول هم اکنون ۹۳ میلیون تومان معامله می‌شود.
در مورد مگان دنده اتوماتیک نیز می توان به افزایش ۱٫۵ میلیون تومانی قیمت این خودرو در بازار اشاره کرد که هم اکنون ۶۷٫۵ میلیون تومان معامله می‌شود.
* افزایش یک تا ۱۵ میلیون تومانی قیمت خارجی‌ها
به گزارش فارس، بررسی بازار خودروهای خارجی نیز نشان دهنده افزایش قیمت یک تا ۱۵ میلیون تومانی این محصولات است. بخشی از این افزایش ناشی از تاثیر روانی رشد قیمت خودروهای داخلی بر بازار محصولات خارجی است، به طوری که هر دستگاه کرولا در بازار با رشد ۵ میلیون تومانی قیمت در روزهای اخیر، حدود ۹۵ میلیون تومان عرضه می‌شود. قیمت یاریس هاچ‌بک نیز با افزایش ۵ میلیون تومانی به ۷۵ میلیون تومان در بازار رسیده است.
قیمت اپتیما محصول شرکت کیا نیز طی روزهای اخیر با رشد ۲ میلیون تومانی به ۱۳۰ میلیون تومان رسیده است. این افزایش قیمت در مورد اسپورتیج ۲۴۰۰ سی‌سی حدود ۱۲ میلیون تومان بوده که هم اکنون ۱۴۰ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.
افزایش قیمت سراتو ۲۰۰۰ سی‌سی نیز طی روزهای گذشته ۲ میلیون تومان بوده و هم اکنون ۹۷ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. قیمت سراتو کوپه نیز با رشد ۲ میلیون تومانی به ۹۵ میلیون تومان رسیده است.
* رشد ۵ میلیون تومانی قیمت موهاوی
در مورد موهاوی نیز می‌توان به افزایش ۵ میلیون تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن با قیمت ۱۵۵ میلیون تومان اشاره کرد.
قیمت مزدا ۲ و مزدا ۳ نیز طی روزهای اخیر رشد ۲ میلیون تومانی را تجربه کرده و در حال حاضر این خودروها به ترتیب ۵۵ و ۹۵ میلیون تومان معامله می‌شود.
افزایش قیمت هیوندایی I20 نیز در روزهای اخیر یک میلیون تومان بوده و در حال حاضر این خودرو ۶۱ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. قیمت هیوندایی I30 نیز با رشد ۲ میلیون تومانی به ۸۷ میلیون تومان رسیده است.
* جنسیس ۱۵ میلیون تومان گران شد
در مورد آزرا گرانجور نیز می‌توان به افزایش ۲ میلیون تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن با قیمت ۱۵۷ میلیون تومان اشاره کرد. قیمت جنسیس نیز افزایش ۱۵ میلیون تومانی را طی روزهای اخیر تجربه کرده و این خودرو به قیمت ۲۱۰ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود.
افزایش قیمت سانتافه نیز ۴ میلیون تومان بوده و این خودرو به قیمت ۱۳۸ میلیون تومان فروخته می شود. رشد قیمت سوناتا نیز طی روزهای اخیر ۳ میلیون تومان بوده و در حال حاضر این خودرو ۱۳۰ میلیون تومان معامله می‌شود.
انتهای پیام/۷۶

مطالب مرتبط:
نظرات بینندگان

نظری ثبت نشده است

  ارسال دیدگاه

  توجه نمایید
 • در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
 • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 • «خوبان خبر» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
 • خوبان خبر از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
 • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 • تنها خالی نماندن متن دیدگاه الزامی است.
 • telegram khoobankhabar

  telegram khoobankhabar

  سینما شش بعدی خمام

  ads

  adv
  ads
  ads

  ads