کد خبر: 169086 - تاریخ: پنج شنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱

در دومین جلسه رسیدگی به پرونده زوج قاتل در گیلان

بهزاد: فقط سه قتل را قبول دارم/نگار: مجبور به فروش طلای مقتولان بودم

دومین جلسه رسیدگی پرونده قتل سریالی در گیلان در حالی برگزار شد که متهم ردیف اول تنها به اعتراف سه فقره قتل و متهم ردیف دوم فروش طلاجات را تهدید به قتل فرزندان از سوی شوهرش عنوان کرد.

به گزارش خوبان، پیش از ظهر امروز دومین جلسه رسیدگی به اتهام قتل زوج گیلانی با قضاوت قاضی حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاشانی در دادگستری کل استان گیلان با حضور متهمان و اولیای دم مقتولان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه قاضی کاشانی دستور جلسه رسیدگی را بر اساس کیفرخواست قرار شده توسط نماینده دادستان شهرستان رشت در هفته گذشته اعلام و پس‌ازآن خانواده مقتولان با ارائه لایحه‌ای دادخواست‌های خود را به مقام عالی رسیدگی‌کننده به این پرونده ارائه کردند.

اولیای دم مقتولان پرونده قتل سریالی زوج گیلانی در دادخواست‌هایی که به‌صورت لایحه تقدیم مقام قضایی شده خواستار صدور حکم به قصاص نفس متهم و مجازات قانونی متهم ردیف اول و دوم از دادگاه به دلیل اتهام هشت فقره قتل عمدی، مشارکت در قتل، جنایات بر میت، مباشرت در معامله سرقت طلاجات شدند.

همچنین در این جلسه رسیدگی پس از استماع و شنیدن اظهارات اولیای دم مقتولان، قاضی از متهمان ردیف اول و دوم خواست تا دفاعیات خود را به جهت رسیدگی این پرونده اعلام کنند.

متهم ردیف اول در پاره‌ای از دفاعیات خود خطاب به قاضی و اولیای دم اظهار کرد: تنها سه فقره از قتل‌هایی را که نوشته‌اند را قبول داشته و مابقی مرقومه هایی که توسط بازپرسی از من زبان من نوشته‌شده را قبول ندارم چون همگی آن‌ها از روی اجبار و تهدید نوشته‌شده است.

(ف.ن) معروف به بهزاد با بیان اینکه ۱۴ ماه و نیم در سلول انفرادی بوده‌ام و توانایی دفاع از خود را نداشته‌ام افزود: انگیزه قتل من در پرونده ،سرقت طلاجات ذکر شده درحالی‌که انگیزه دیگری برای قتل‌ها داشته‌ام و در جلسه خصوصی به قاضی پرونده خواهم گفت.

وی با اشاره به اینکه در این جلسه هیچ رسانه‌ای وجود ندارد درحالی‌که جلسه گذشته چندین دوربین  از رسانه ها از جمله صدا و سیما حضور داشتند خاطرنشان کرد: هفته گذشته که کیفرخواست پرونده قتل‌های من قرائت می‌شد، دوربین‌های بسیار زیادی از خبرگزاری‌ها و صداوسیما حضور داشتند درحالی‌که امروز، روز دفاعیات من است اما هیچ دوربینی برای ثبت اظهاراتم وجود ندارد.

متهم ردیف اول با اشاره به دو قتل صورت گرفته (م.ق) و (پ.س) گفت: در این دو فقره قتل اصلاً من در گیلان نبوده‌ام بلکه در شهر عسلویه مشغول کار بودم و به هیچ وجه در جریان این قتل‌ها قرار نداشتم.

بهزاد مدعی شد که در جریان بازپرسی‌ها نیاز به مواد مخدری مثل تریاک، ژلوفن و ترامادول داشته و در این حالت پاسخ بازرسی‌ها را داده که هیچ‌کدام از روی عقل و تفکر نبوده بلکه از روی خماری پاسخ داده است.

وی با بیان اینکه از هفته گذشته تا امروز تنها هفت روز وقت داشتم که مدت بسیار کمی برای مطالعه و دقت در کیفرخواست قرائت‌شده از سوی نماینده دادستان است خاطرنشان کرد: به من گفته‌شده بود که ۳۱ تیرماه وقت رسیدگی به پرونده دارم درحالی‌که امروز برای دفاع از خود من را به دادسرا آورده اند و از مقام قاضی نیازمند وقت بیشتری هستم.

متهم ردیف اول پرونده قتل سریالی گیلان با بیان اینکه از اعدام و مرگ به‌هیچ‌وجه نمی‌ترسم و از اینکه سرانجام اعدام می‌شوم مطلع‌ام تصریح کرد: تاکنون چندین بار اقدام به خودکشی کرده‌ام اما هیچ‌گاه موفق نشدم و نیازی نیز برای دروغ گفتن و پنهان کردن قتل هایم ندارم.

اسماعیل یوسفی وکیل مدافع متهم ردیف اول این پرونده نیز با بیان اینکه اظهارات مبنی به سه فقره قتل موکلش را تازه شنیده اظهار کرد: با توجه به اظهارات و دادخواستی که از سوی اولیای دم مقتولان ارائه‌شده، نیاز به‌وقت بیشتری برای مطالعه برای دفاع از موکل من دارم و نتیجه دفاعیات خود را در قالب لایحه‌ای به دادگاه ارائه خواهم کرد.

متهم ردیف دوم پرونده قتل سریالی که متهم به یک فقره معاونت در قتل عمدی، فراهم نمودن مقدمات ارتکاب جرم با مباشرت در معامله مانند خرید سیم‌کارت، گوشی تلفن همراه و تسهیل وقوع جرم از طریق جلب اعتماد مقتوله با ارائه وسایل خوراکی به وی و ترغیب مرحومه جهت سوارشدن به خودروی متهم ردیف اول، مساعدت در خلاصی دادن متهم ردیف اول است اظهار کرد: در هیچ‌کدام از قتل‌هایی که همسرم مرتکب شده هم‌دستی و همراهی نداشتم بلکه در اواخر زندگی مشترک خود تنها به مسائلی پی بردم که همان نیز باعث شد تنش‌های بین ما ایجاد شود.

(ل، گ) معروف به نگار با اشاره به جرائم خود که به آن متهم است افزود: تنها دو فقره از فروش طلاجاتی که همسرم به من داده را قبول دارم که یکی را همسرم به من هدیه داده و دیگری را نیز که حاصل سرقت بود به من بخشید و من نیز اقدام به فروش آن در بازار کردم.

وی با بیان اینکه طلای اولی که متهم ردیف اول در اختیارش گذاشته‌شده به گفته بهزاد، طلاجات جامانده از یک مسافر بود افزود: طلاجات مسروقه که متهم ردیف اول در بار دوم در اختیارم گذاشت از روی تهدید و اجبار مبنی بر اینکه پسرم را خواهد کشت و فرزند دوم ما را مفقود خواهد کرد، مجبور به فروش آن در بازار شدم.

نگار با اعتراف به این نکته که سیم‌کارت و گوشی‌های مسروقی را از خواهر امام رشت تهیه می‌کرده و در اختیار همسرش قرار می‌داده گفت: دلیل این‌که من اقدام به تهیه سیم‌کارت و گوشی موبایل برای همسرم می‌کردم این بود که فروشندگان سیم‌کارت و گوشی تلفن همراه، همسرم را یک مأمور می‌پنداشتند و اقدام به فروش سیم‌کارت و گوشی موبایل به وی نمی‌کردند.

متهم ردیف دوم پرونده با بیان اینکه یکی از سیم‌کارت‌های خریداری‌شده را به همسرش داده و دیگری را خود استفاده می‌کرده خاطرنشان کرد: همسرم از چک‌های شخصی من برای معاملات خود استفاده می‌کرد و چون چک‌ها به نام من بود و نمی‌توانستم آن‌ها را پاس کنم، مجبور شدم خط خود را عوض کنم تا از دید چشم طلبکاران پنهان شوم.

وی با بیان اینکه تنها یک مقتول را در خانه خود مشاهده کردم که ملبس بود و زخمی نیز بر پیکر نداشت گفت: با دیدن این موضوع بسیار متعجب و متأثر شدم و قصد داشتم به وی کمک کنم اما با تهدید همسرم مواجه شدم که نهایتاً من و فرزندم را به داخل یک اتاق محبوس کرد و مانع از کمکم شد.

وکیل مدافع متهم ردیف دوم پرونده قتل سریالی زوج گیلانی نیز در این جلسه رسیدگی در دفاعیات خود از موکلش اظهار کرد: نکاتی را که در متن کیفرخواست مرقوم شده با افعالی که متهم به آن متهم شده برابری نمی‌کند و نیاز است دقت لازم در رابطه با صورت بگیرد.

محمد نجاتی با اشاره به اتهام دیگر موکلش مبنی بر مباشرت درفروش طلاجات مقتولان افزود: در کیفرخواست قرائت‌شده برای متهم من اختفا طلاجات ذکرشده در آن درحالی‌که این اتهام ربطی به قتل صورت گرفته ندارد و نمی‌تواند عاملی برای قتل شود و نیاز است دادگاه با دقت و اهتمام بیشتری نسبت به این مورد داشته باشد.

قاضی این پرونده نیز در پایان جلسه با اشاره به اظهارات و دفاعیات مطرح‌شده از سوی طرفین اظهار کرد: با توجه به استعماع وکیل مدافع متهمان ردیف اول و دوم و همچنین استماع اظهارات اولیای دم مقتولان، به استناد ماده ۳۶۹ آیین دادرسی کیفری به مدت یک هفته اعلام تنفس اصحاب دعوا اعلام می‌شود.

منبع:فارس

انتهای پیام/322


مطالب مرتبط:
نظرات بینندگان

نظری ثبت نشده است

  ارسال دیدگاه

  توجه نمایید
 • در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
 • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 • «خوبان خبر» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
 • خوبان خبر از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
 • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 • تنها خالی نماندن متن دیدگاه الزامی است.
 • telegram khoobankhabar

  telegram khoobankhabar

  سینما شش بعدی خمام

  adv

  ads