کد خبر: 15000 - تاریخ: چهارشنبه، 19 دسامبر 2012 - 19:08

مصاحبه با مرتضی پورمقدم ، جوان موفق خشکبیجاری؛

کسب مقام دوم کشوری قرائت قرآن کریم توسط جوان خشکبیجاری

خوبان خبر: بنده هرچی دارم از قرآن دارم و زندگی خود را مدیون کمک های خداوند و راهنمایی هایش می دانم به قول شاعر که می گوید: قرآن کلام ایزد و پیغام سر مد است / قران نشان دهنده هر نیک و بد است

خوبان خبر: با خبر شدیم یکی از قاریان برجسته خشکبیجار موفق به کسب رتبه دوم قرائت قرآن کریم دانشجویان علمی کاربردی کشور شده است. به همین دلیل در بر آن شدیم تا مصاحبه ای را با ایشان ترتیب دهیم. خواندنش خالی از لطف نخواهد بود.

خوبان خبر: با سلام.لطفا بیوگرافی خودتان را بگویید؟

مرتضی پورمقدم متولد 1365 ساکن روستای فرشم پایین از توابع بخش خشکبیجار  و در حال حاضر در مقطع کارشناسی کشاورزی مشغول به تحصیل می باشم.

خوبان خبر:  چه مقامی کسب کردید؟

با لطف و عنایت خداوند بزرگ و با زحمتهای مربیان خود توانستم مقام سوم در رشته ی قرائت قران کریم در دانشگاههای علمی کاربردی استان و مقام دوم در یازدهمین دوره  قرائت قران کریم دانشجویان علمی کاربردی کشور کسب کنم.

خوبان خبر:  قرآن چه مقدار در زندگیتان تاثیر گذاشته است؟

بنده هرچه دارم از قران دارم و زندگی خود را مدیون کمک های خداوند و راهنمایی هایش می دانم.  به قول شاعر که می گوید: قرآن کلام ایزد و پیغام سر مد است   /  قران نشان دهنده هر نیک و بد است

خوبان خبر:  مسولین در بخش خشکبیجار تا چه حد به قرآن و قرآن خوانی اهمیت می دهند؟

مسولین  بخش تا حدودی در این امر تا جایی که وقت داشته باشند به  جوانان در امر قرائت قرآن یاری می کنند و جا دارد از مسولین تقاضا کنم تا در این امر بیشتر وقت بگذارند.

1

خوبان خبر:  مشوقین شما در این مسیر  چه کسانی بودند؟

من شخصا علاقه زیادی به قرآن خواندن بخصوص قرائت  از نوع تحقیق دارم از خانواده خودم بخصوص پدرم،  از استاد بزرگوارم استاد ظریفی و همچنین  دوست بزرگوارم آقای محمد علیدخت  و فرمانده حوزه خشکبیجار آقای دوستدار که همواره مرا در این امر بزرگ تشویق می نمودند تشکر می کنم.  در واقع بنده بعد از خدا هرچه دارم از تلاشهای بی وقفه این بزرگواران بوده است.

خوبان خبر: به کدام یک از آیات قران علاقه بیشتری دارید؟

به همه آیات قران علاقه مندم و همه آیات نورانی و زیبا می باشند من به آیات 38 تا 48 سوره احزاب  و آیات سوره دهر یا همان انسان علاقه بیشتری دارم.

خوبان خبر:  به کدامیک از قاریان علاقه ی بیشتری دارید؟

به استاد شحات  محمد انور علاقه  زیادی دارم و تلاوتهای این استاد را دنبال میکنم.

خوبان خبر: نظر شما در مورد فضای قرانی کشور چیست؟

برنامه های خوبی در زمینه قرآنی در کشور برگزار می شود و قاریان خوبی در کشورهستتد که مشغول تدریس می باشند. بنا به فرمایش مقام معظم رهبری : یک میلیون حافظ  در کشور تربیت شود. این نشان می دهد که تلاش های بسیار خوبی در کشور در حال شکل گرفتن است.

خوبان خبر:  اگر خاطره شیرین یا احیاناً تلخی دارید برایمان بازگو کنید؟

بهترین خاطره شیرین زندگیم این است که از خداوند بزرگ خواستم تا در  مدینه النبی و مسجد النبی و قبرستان بقیع قران بخوانم که  به آرزویم رسیدم و توانستم در این مکانهای مقدس قرآن تلاوت کنم.

خوبان خبر:  آینده مجتبی پورمقدم و تلاشهای خود را چگونه می بیند؟

 بنده با جدیت قرآن و مباحث قرآنی را پیگیری می کنم و تلاشهای خود را زیاد کرده  واز خداوند منان میخواهم  در زمینه ی قرآنی در زندگی مرا یاری دهد.

خوبان خبر: اگر سخن و نصیحتی با جوانان دارید ما شنونده ایم .

به همه دوستانم توصیه می کنم که در زمینه های قرآنی فعالیت کرده و قرآن را الگو و سرمشق زندگی خود قرار دهند . چون واقعا  از قرآن درسهای زیادی می گیرند و اثرات و نورانیت قران را در زندگی خود خواهند دید.

و  در پایان از  مسئول سایت خوبان خبر و آقای محمد علیدخت مسئول واحد فرهنگی حوزه مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع) خشکبیجار تشکر و قدردانی دارم که مقدمات این مصاحبه را فراهم نمودند التماس دعا

تهیه گزارش: علیدخت

انتهای پیام /67


مطالب مرتبط:
نظرات بینندگان

انتشار یافته:۳۱

 1. دوستدار
   | 2012/12/20 - 01:11
  پاسخ
  +3
  -4

  براي خشكبيجار باعث افتخاراست كه چنين جواني دارد مرتضي ي عزيز اين مقام برشما مباركباد درپناه قرآن كريم همواره موفق ومؤيد باشيد.

 2. علی
   | 2012/12/20 - 18:44
  پاسخ
  +2
  -6

  برادران مسوول سایت خوبان خبر فکر کنم تو بخش خمام یک قاری برتر دیگری وجود دارد که مقام های بیشتری نسبت به این اقا کسب کرده است….اینطور نیست؟؟؟یکم تحقیق و پرسجو کنید از مسوولین خمام شاید بدانند!!!!!!!

 3. محمد
   | 2012/12/22 - 17:31
  پاسخ
  +2
  -1

  با سلام خیلی خوشحالم از اینکه جوانانی مثل شما در خشکبیجار هستنذ راستی این چند نمونه از جوانان موفق خشکبیجار هستند در آینده نزدیک شاهد رشد شکوفایی سایر این جوانان هستیم

 4. غ . س
   | 2012/12/22 - 22:53
  پاسخ
  +1
  -1

  کسب مقام قرآنی را به این برادر عزیز بسیجی تبریک میگم ایشان باعث افتخار ناحیه مقداد شدند .

 5. علی
   | 2012/12/23 - 19:55
  پاسخ
  +2
  -3

  دوست عزیز خوبانی من کور نیستم که دیدم ماله خشکبیجاره .منظورم این بود تو خمام قاری برتری وجود داره که از این آقا که ماله خشکبیجاره افتخارات بیشتری کسب کرده ولی جالبه که تو سایتتون هیچ نامی ازش نمیبینم .اتفاقا به تازگی هم مقامی رو در سطح کشور کسب کرده .اگه منظورتون اینه که سایتتون ماله خشکبیجاره حرفتون درسته اما مگه این سایت خبرای لشت نشا خمام و خشکبیجار رو به صورت اختصاصی پوشش نمیده؟؟؟جواب بدید منتظر هستیم

  • خوبان
    | 2012/12/23 - 20:14
   پاسخ
   +2
   -1

   کاربر محترم، از حسن انتخاب شما متشکریم. از راهنمایی شما استقبال می کنیم . اگر این قاری برتر خمامی را معرفی نمایید ان شاالله ترتیبی داده می شود که در آینده نزدیک با ایشان مصاحبه ای ترتیب داده شود. بله سایت ما اخبار مربوط به بخش های خمام، خشکبیجار و لشت نشا را به صورت اختصاصی پوشش می دهد.

 6. F.B
   | 2012/12/23 - 23:27
  پاسخ
  +2
  -1

  همسرعزیزم
  همیشه میدانستم که تو شایسته چنین موفقیت های بزرگی هستی، من هم تبریک صمیمانه خودم را ضمیمه شادی هایت میکنم وامیدوارم همیشه در پناه قرآن موفق پیروز و سلامت باشی.

 7. احمد کریمی (رضا)
   | 2012/12/23 - 23:56
  پاسخ
  +1
  -1

  خیلی خوشحال هستم که دوست اهل قرآن مثل شما دارم واین موفقیت رو به شما تبریک عرض میکنم

 8. خمامی
   | 2012/12/24 - 18:25
  پاسخ

  تبریک عرض میکنم خدمت این آقا و همشهریان محترمش اما اگه من خبر نگار بودم و تصمیم داشتم که با یه قاری مصاحبه کنم میرفتم سراغ یه فردی که هم از نظر علمی نخبه باشه هم از نظر قرآنی و هم از نظرات مختلف دیگه که تو شهر ما از این جور نخبه ها زیادن .

 9. یه خشکبیجاری
   | 2012/12/27 - 17:18
  پاسخ
  0
  -1

  سلام جهت اطلاع این دوست عزیز خمامی برسانم که این جناب نفر اول مسابقات نشریات بین المللی دانشگا ه های کشور و همچنین نفر اول در وبلاگ نویسی دانشجویی کشوری و ثبت اختراع در پارک ملی فناوری و همچنین بعنوان نفر اول در مسابقات فرهنگی دانشجویان دانشگاه های خاورمیانه در زمینه نشریات مقالات قرآنی و… می باشد که این برخی از موفقیت های این جوان خشکبیجاری می باشد که امثال این ها در خشکبیجار کم نیستند.
  یا علی

  • لشت نشایی قهرمان
    | 2012/12/29 - 12:40
   پاسخ
   +1
   0

   سلام خدمت دوست خشکبیجاری. افتخاراتی که بیان کردید افتخارتی هستند که شایسته تقدیرند و حتما باید در سایت ها اخبار این مقامات درج شده باشد اما هرچه در گوگل نام این عزیز را سرچ کردیم نامی از ایشان که این مقامات را کسب کرده اند نبود !!اگر باور ندارید امتحان کنید…….

 10. احمــد
   | 2012/12/31 - 18:11
  پاسخ
  +1
  -1

  باخوندن نظرات مخاطبان خوبان خبر درمورد این مطلب وجواب های خوبان خبر بنده فقط قصد دارم ابراز تأسف بکنم از عمق وحدت و همدلی بین افرادی که اهالی یک منطقه هستند و کلام و گویش و آداب و رسوم برابر دارند.
  وتذکر هم بدم که نه خمامی یا خشک بیجاری یا لشت نشایی بودن اهمیت داره ونه بخش یا شهرستان بدون محل زندگی. مهم نیت پاک هست که صاحبان این مقام ها دارند ولی شماها که بعید میدونم نصیبی از این افتخارات داشته باشید نه و مثل کاسه داغتر از آش این افتخارات منطقه رو ابزار جروبحث های بیفایده خوتون میکنید.
  آیا واقعا صاحبان این افتخارات راضی به این مجادله های شما هستن!؟!؟!؟

 11. ادامه نظر احمــد
   | 2012/12/31 - 18:20
  پاسخ
  0
  -1

  درآخر هم باتوجه به نظر کسی که اسم خودش رو “سرباز گمنام امام زمان” گذاشته میخوام عرض کنم خدا به داد اون امام زمانی برسه که سربازانش چنین تفکرات ناسیونالیستی شبه نژادپرستانه ای داشته باشند.و به نیابت از تمام قاریان عزیز منطقه آیه (إن اکرمکم عند الله اتقیکم) رو متذکر بشم
  همو شمارو به قرائت، تفکر وعمل به آیات قرآن دعوت میکنم
  یاحق

 12. منتقد
   | 2012/12/31 - 20:37
  پاسخ

  سلام متاسفانه باید گفت دلیل این گفت و گو ها ی تهاجمی دوستان علیه یکدیگر یک جیز بیشتر نیست و آن هم پوشش ندادن صحیح افتخار آوری نخبگان این منطقه است.اولا کسی از سایت خوبان این انتظار را ندارد که افتخارآفرینی خمامیها و لشت نشایی ها و خشکبیجاری ها را پوشش دهد اما وقتی تصمیم به پوشش دادن این اخبار میگیرد باید به طور مساوی و به عدالت رفتار کند.

 13. نام شما...
   | 2012/12/31 - 20:43
  پاسخ

  اگر این پوشش خبری یکسان نباشد و فقط متعلق به کسانی باشد که با مسوول سایت نزدیکی بیشتری دارند سایت خوبان خود باعث این گفتگوهای تهاجمی میشود.بهتر است یا خبری نگوییم یا اگر میگوییم به فکر آن باشیم که ممکن است در همان منطقه و در همان زمینه افتخارآوری. فردی اصلح تر باشد که نامی از آن نبرده ایم و این گونه خودمان ناقض عدالت و یا بلکه ناقض آیه شریفه(إن اکرمکم عند الله اتقیکم)خواهیم بود
  والسلام

  • خوبان
    | 2013/01/1 - 00:10
   پاسخ
   0
   -1

   دوست عزیز از این که نظرات خود را به ما منتقل می کنید از شما سپاسگزاریم. ما ان شاالله قصد داریم به عنوان یک سایت خبری تحلیلی تا آن جا که مقدور می باشد با توجه به شرایط از همه ی نخبگان این سه بخش به نحو صحیح و شایسته اطلاع رسانی به عمل آوریم. کماکان از نظرات شما در راستای شناساندن نخبگان این سه بخش استقبال می کنیم.

 14. احمــد
   | 2013/01/1 - 13:56
  پاسخ
  +1
  0

  با توجه به نظرات سازنده ای که تو یکی دو روز گذشته درباره این سایت داده شده، با توجه به اینکه احتمالا سایت خبری خوبان خبر ابزار کافی رو برای اطلاع دقیق از اخبار نخبگان و افتخارآفرینان منطقه نداشته باشه پیشنهاد میکنم دوستانی که اهل سه شهر پرافتخار لشت نشا و خمام وخشکبیجار هستند در آینده این سایت رو از افتخار آفرینی نخبگان شهر خودشون باخبر کنند وبعد وظیفه پوشش دقیق خبری به عهده خوبان خبر خواهد بود.
  به امید فردایی بهتر
  یاحق

 15. سيد مهران مجيدي
   | 2013/01/5 - 00:47
  پاسخ
  +1
  -1

  سلام به نظر بنده حقير اين دوستاني كه در زمينه قرآني در تلاشن پشتوانه آينده ي روشن اين انقلابند ما هر چه داريم از قرآن و مقام معظم رهبري است . در پناه خدا موفق و سر بلند باشيد .

 16. یه خمامی
   | 2013/01/7 - 18:45
  پاسخ

  سلام خدمت همه دوستان عزیز میخواستم بگم این دوست عزیز خشکبیجاری قاری به عنوان یکی از بهترین قاریان کشور می باشد طوری که از لحاظ بنده ایشان برابری می کند با استاد شحات انور همچنین وی دارای ثبت اختراعات متعددی در جشنواره خوارزمی می باشد و دارای مقالات متعددی در مراکز مهم و دانشگاهی می باشد لازم به ذکر است که وی نفر اول دانشگاه بوده و بسیاری از افتخارات قابل تحسین دارد که در فرصتی دیگر خدمت شما عرض می کنم

 17. لشت نشائي اصيل
   | 2013/01/12 - 12:28
  پاسخ
  +1
  -1

  استاد اميد عباسي زاده از قاريان برجسته و داراي مقام كشوري و زاده و فرزند خاك پاك شهر بزرگ پرور لشت نشاء هستند.محمد جواد عاطفي هم از قاريان برجسته كشوري و زاده ي خمام هستند.ضمنا برنامه شجره طيبه سيماي گيلان از هردوي اين بزرگواران برنامه اي تهييه و در شبكه باران پخش كردند.

 18. نام شما...
   | 2013/01/24 - 20:41
  پاسخ
  +2
  0

  زندگي زيباست اما ، چرا اينقدر پر روياست !؟

  سينا مقدسي هستم و به دوست عزيز و ارجمندم تبريك ميكم كه واقعا شايسته اين هديه ي الهي مي باشد يعني يك قاري قرآن الكريم افتخاري براي تمامي دوستان

 19. سربازان سیدعلی
   | 2013/03/29 - 14:26
  پاسخ
  +5
  0

  مجتبی جان احسنت برشما نه این که پرچم این شهرواون شهر رو بالا بردید احسنت برشما که پرچم اسلام ناب محمدی{ص}رو بالا بردید تا الگویی برا جوانان باشید {آرمان وحسین}

 20. مجتبی
   | 2013/05/7 - 19:09
  پاسخ
  +2
  0

  با سلام
  تبریک میگم به شما قاری برتر
  ایشالله همیشه حنجره تون واسه قرائت قرآن گرم گرم باشه
  از مدیر سایت هم تشکر میکنم که از نخبگان ناحیه گزارش میگیرند…خسته نباشید
  مجتبی وطن خواه هستم…از خمام

 21. عابر
   | 2013/07/16 - 12:46
  پاسخ
  +2
  0

  بابا بس کنید اینجا هم جای دعوااااااااااااااااست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  بعضی ها بهتره یکم آداب ارتباطات و اینترنت رو یاد بگیرند…
  منم به ایشون تبریک عرض میکنم.
  بنده همشهری شما نیستما ولی خب وقتی اومدم تو سایتتون با چنین شرایطی مواجه شدم که شما همشهریا با هم مشاجره میکنید ناراحت شدم بخدا…

 22. ادیب صادقی
   | 2014/02/21 - 01:46
  پاسخ
  +2
  -1

  احسنت بر شما – انشاالله همیشه در مسیر قرآن و اهل بیت ثابت قدم بمانید. یا علی

 23. نوید علیزاده
   | 2014/10/6 - 01:24
  پاسخ

  سلام!
  بابا چرا اینجوری میکنید حالا یکی مقام آورده اسمشو اینجا زدن زور میخواین بگین تو خمام بهترشو دارین؟؟باشه آقا قبول ما فهمیدیم!
  مجتبی جان امیدوارم موفق باشی عزیز… .

  ارسال دیدگاه

  توجه نمایید
 • در زمینه‌ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
 • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
 • «خوبان خبر» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
 • خوبان خبر از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
 • نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.
 • تنها خالی نماندن متن دیدگاه الزامی است.
 • telegram khoobankhabar

  telegram khoobankhabaradvads